Перевірка бухгалтерії: поради та рекомендації які обов’язково потрібно знати!

Перевірка бухгалтерії: поради та рекомендаціїПеревірка бухгалтерії зараз є досить популярним способом знайти всі неточності в фінансовому функціонуванні фірми або підприємства перед тим, як це доведеться робити при податковій перевірці. Вирішення конфліктів з бухгалтерією на думку багатьох начальників повинно проходити на місцевому рівні, а тому такі перевірки з кожним днем ​​набувають все більшої популярності.

Підробка підпису директора

Для початку слід пам'ятати, що одним з найпоширеніших видів шахрайства вважається підробка підпису директора.

Велика кількість документів, які даються на підпис, дають можливість призабути про те, чи підписував документ директор чи ні. Щоб такого не траплялося, потрібно позначати кожен підписаний документ. Це можна зробити, злегка прим'яв куточок або ж поставивши невелику точку зі зворотного боку аркуша.

Також необхідно пам'ятати про те, що для контролю отримання в банку і подальшого витрачання готівкових грошових коштів керівник підприємства в ідеалі повинен мати копії всіх чеків на зняття готівки. Перед тим, як укладати з ким-небудь договір, слід зафіксувати це у своєму особистому записнику, щоб потім не виникало ніяких непорозумінь.

Раптова перевірка

Крім того, іноді корисна раптова перевірка бухгалтерії, яку можна провести просто надіславши запит на всі платежі. Це можуть бути, наприклад, платежі вже проведених операції або ж ті, які приготовлені до відправки.

Такий прийом допомагає побачити сумнівний або несанкціонований платіж. Якщо в скрутній ситуації бухгалтер починає виправдовуватися усіма відомими йому способами, то, швидше за все, справа не гаразд.

Послуги бухгалтера ззовні

Навіть якщо бухгалтер дуже висококваліфікований, він може виявитися несумлінним і постаратися нажитися на грошах підприємства.

Тому, слід постійно контролювати його дії. У деяких питаннях директор може не розбиратися, наприклад, чи повинен збігатися податковий і бухгалтерський облік.

В цьому випадку краще звернутися за допомогою до бухгалтеру ззовні, який допоможе проінспектувати власного бухгалтера на разовій основі.