Пряма сходи

Ще в далеку давнину побутувала така думка, що сама зручна сходи, по якій зручно ходити, як вгору, так і вниз, це сходи, де було дотримане правильне співвідношення з відстані, на яку хтось йде вперед і відстані, де він йде на спуск або вгору. В будівельній галузі вищезазначені характеристики називаються «шириною проступи» і «висотою східця». Перша означає розміри сходинки по ширині, а друга – це проміжок між двома площинами вгорі у двох що стоять поруч сходинок по вертикалі.

Людина, яка займається виготовленням сходів, повинен обов'язково знати і виконувати правила, які були придумані і перевірені. Не потрібно думати, що сходи так легко побудувати. Потрібно ретельно все продумати, розрахувати. Всім відомо, що сходи самі по собі не дуже безпечні, та якщо з неї впасти, то наслідки можуть бути плачевними.
За правилами будівництва, висоту подступенка не потрібно проектувати більше ніж 22 сантиметри, а ось ширина проступи – не менше 22 сантиметрів. Не намагайтеся будувати сходи під крутим нахилом, але і не варто будувати під дуже пологим.. Існує особлива рекомендація, яка говорить, що зручна та сходи, у якої сума ширини проступи і помноженого в два рази висоти подступенка буде 60-65 сантиметрів.

Однією з найпростіших є пряма сходи. На початку її будівництва рекомендовано виготовити шаблон для сходинок. Щоб це зробити, візьміть фанеру квадратної форми і відзначайте на краях, які утворюють один кут, довжину проступи і висоти подступенка. Проведіть опорну лінію проміж міток, а через 5 сантиметром паралельну лінію. Потім прибийте рейки по обидва боки фанкри так, щоб краї перебували на другий накресленої лінії.
Удачі вам в будівельних справах.