Репетитор — як почати заробляти

Багато хто, маючи постійну роботу, прагнуть отримувати ще більше грошей, намагаючись знайти яку-небудь підробіток в залежності від своїх знань і досвіду. А деякі просто не задоволені тим, що будуть «працювати на дядька» і хочуть будувати свій дохід самостійно. Одним із способів отримати додатковий дохід, зайнятися саморозвитком і просто робити добру і корисну справу, є репетиторство. Але як знайти роботу репетитором і з чого почати? Це питання задає більшість шукачів.

Репетиторство передбачає навчання і допомогу в засвоєнні будь-яких знань на приватній, комерційній основі. В основному, репетиторами стають ті жінки, які здобули педагогічну освіту або є професіоналами в тій чи іншій області знань. Найбільш легко і вигідно займатися репетиторської діяльністю вчителям зі школи, викладачам вищих навчальних закладів, а також вихователям дитячих садків. Але все ж навіть звичайна людина, наприклад, студент або домогосподарка можуть зайнятися настільки важким, але дуже приємним працею – допомагати дітям.Для того, щоб почати працювати репетитором, вам не знадобиться спеціальна освіта, але треба мати сильне бажання навчати, вміти спілкуватися з людьми, а також бажати розвиватися і дізнаватися багато нового.

Як почати працювати репетитором

Якщо ви – репетитор з математики або просто бачите себе в цьому амплуа, то для того, щоб почати роботу, необхідно поставити собі чітку мету. Якщо репетитор з фізики, фізика; якщо репетитор з англійської, то англійська мова. Тобто ви повинні ясно усвідомити, що саме ви хотіли б викладати і віддатися цього предмета з усією душею.

·  Якщо ви поки що навчаєтесь у вищому навчальному закладі, то немає нічого страшного, що у вас немає повноцінної освіти. Тим більше, якщо ви будете репетитором німецької мови, наприклад, у школяра п'ятого класу. Необхідно лише бути грамотним і освіченим людиною в загальному плані. Правильно поставивши собі за мету на урок, ви досягнете непоганих результатів.

·  Якщо ви є кваліфікованим спеціалістом якій-небудь області, то ви легко зможете працювати зі школярами старшого віку, а також з абітурієнтами, які збираються вступати у вищі навчальні заклади. Також сьогодні дуже популярними є заняття по підготовці до ЄДІ (єдиний державний іспит).

Після того, як ви визначилися, в якій області ви будете викладати, необхідно знайти учнів, з якими ви будете займатися. Багато хто думають, що зробити це досить складно. Це не так. Отже, нижче представлені кілька способів пошуку потенційних учнів.

·  Ви можете подати оголошення в газеті;

·  Залишити повідомлення в інтернеті (блоги, форуми, соціальні мережі, дошки оголошень, сервіси з пошуку роботи, вузькотематичні інтернет-ресурси з пошуку репетиторів);

·  Дати рекламу по телебаченню чи радіо (мабуть, такий спосіб влетить вам в копієчку, але заперечувати його існування також не варто);

·  Скористатися розміщенням реклами на громадському транспорті, а також можна роздрукувати самостійно оголошення і розклеїти його на стовпах зупинок громадського транспорту або де-небудь поруч зі школами.

·  Використовувати всі свої зв'язки знайомих і рідних, а також запропонувати свої послуги знайомим батькам дітей.

Складаючи текст оголошення, потрібно враховувати кілька факторів. Так, оголошення не повинно бути занадто довгим. Це необхідно для того, щоб у читає його людини була можливість відзначити тільки найважливіші для нього моменти в голові. Можна привести в приклад кілька текстів оголошень. Наприклад: «Навчання німецької мови. Якісно, недорого, зручно» або «Репетитор англійської мови допоможе вашій дитині стати відмінником. Телефонуйте!» і так далі. Якщо ж реклама буде занадто довгою, то її, швидше за все, не дочитають до кінця.Якщо ж ви дотримуєтеся іншої думки, то варто на початку оголошення вказати найважливіше, а всі уточнюючі моменти залишити на кінець оголошення.

Як побудувати перший урок з учнем

Припустимо, ви репетитор з російської мови і йдете на свій перший у житті урок. Як його побудувати? Для початку варто пам'ятати, що важливим фактором є той позитивний контакт і встановлення доброзичливої атмосфери довіри. Саме такі фактори необхідні для успішного педагогічного впливу. Між учнем і педагогом повинні виникнути людські, а потім вже ділові відносини. Репетиторство – це те, у що потрібно вкладати всю свою душу, тому просто формальні заняття не приведуть до позитивного і бажаного результату.Треба для себе зрозуміти, що педагог – це не тільки професіонал, який передає свої знання дитині, але і його друг, духовний наставник.

Достоїнства і недоліки роботи репетитором

Всі чудово розуміють, що кожна робота припускає наявність як достоїнств, так і недоліків. Те ж стосується і репетитора, спеціальність якого має свою своєрідну специфіку. Найбільш важливим негативним чинником, з яким ви, як початківець репетитор з музики, можете зіткнутися – це можливість знайти важко учня учня. Важкою така ситуація виявиться саме для вас, коли ви будете дивитися в очі батькам, які і найняла вас, щоб підтягнути дитини щодо того чи іншого предмету. Але бувають діти, яким не до душі той чи інший предмет, і вони не зможуть його зрозуміти.Якщо вам попався такий учень, вам необхідно про все повідомляти батькам – як про прогрес, так і навпаки.

Серед позитивних моментів варто відзначити можливість самореалізації. Репетитора завжди дуже приємно, коли вони дивляться на учнів і бачать їх вдосконалення. Також варто відзначити відсутність начальства і можливість працювати за своїм власним методам навчання. Це дуже важливо, особливо, якщо ви знайдете ту систему, яка буде відрізнятися продуктивністю. Більше того, ви зможете працювати в зручний вам час і планувати його на свій розсуд. І, звичайно, важливим фактором є оплата праці.Ні для кого не секрет, що приватне репетиторство оплачується досить непогано, особливо, якщо ви можете віднести себе до професійного вчитель.