Ваш вантаж доставить безпілотник!

Як часто ми стикаємося з поганим обслуговуванням на пошті при отриманні посилок, бандеролей, замовленої кореспонденції? Невідповідність вантажоперевезень і відсутність відповідальності виливаються в моторошні затримки і незручності. У зв'язку з цим і з'явилася ідея про доставку вантажів безпілотними вертольотами.

Російський підприємець Олег Понфиленок напевно не раз стикався з цією проблемою. Він і задумав організувати сучасний сервіс доставки вантажів у великих містах. Він запропонував переправляти їх на безпілотних вертольотах . Це своєрідні коптери, якими керує диспетчер. Вони здатні брати вантаж до 10 кг і доставляти зі швидкістю до 100 км/год. Переміщення цього літального агрегату проходить на висоті 500 метрів. Сам замовник може особисто спостерігати за маршрутом на карті.Крім цього дивитися відео з камери, яка встановлюється на борту вертольота, як гарантія безпеки і збереження вантажу.

Програма роботи сервісу «Коптер Експрес» проста і виглядає наступним чином: клієнт замовляє апарат, який прилітає протягом 30 хвилин за адресою. Коптер опускає на тросі контейнер і в нього замовник кладе бандероль і гроші за доставку. Все це час він спілкується з диспетчером, який і керує коптером з центру і також спостерігає через камеру. Потім вантаж доставляється в призначений пункт протягом однієї години. Апарат піднімає контейнер і летить прямо до адресата. Коли коптер прилітає за адресою доставки, таким же чином диспетчер зв'язується і з одержувачем.

Така доставка виявилася надійніше, ніж здалося спочатку. Ніяких непередбачених ситуацій під час тестування не траплялося.

Потягти коптер при опусканні контейнера теж не виходило, так як під час навантаження він перебував на висоті близько 20 метрів. А якщо різко потягнути за тросик, то спрацьовує режим екстреного відстібання каната, а сам коптер відлітає.

Вартість транспортування вантажу, як очікується, буде коштувати близько 1200 рублів. Вже в кінці 2013 року планується запустити вертольоти в Санкт-Петербурзі, а в кінці 2014 в інших містах.