Відкриваємо кінотеатр

Прибутковим бізнесом кінотеатри стали вже давно. У цьому пості ми проаналізуємо, чи варто відкривати свій кінотеатр і, якщо так, які вигоди можна з цього отримати.

Позитивною стороною такого роду бізнесу є повна відсутність конкуренції в регіонах, тому монополістом у цій справі бути не складно. Придивившись на міста Росії, ви у багатьох містах побачите дуже слабке розвиток даної теми. З цієї точки зору, відкриття кінотеатру є дуже перспективною справою.

Безумовно, перед відкриттям кінотеатру, необхідно визначити його масштаб. Тут є два варіанти: 1) Кінотеатр великих розмірів, з величезною кількістю місць, декількома залами, рестораном та інше. Однак, зовсім небагато можуть дозволити собі вкладеться в такого роду бізнес. Так, на відкриття такого закладу в середньому вам доведеться викласти від 1,5 до 2 мільйонів доларів. 2) У цьому світі, другий варіант виглядає більш реальним, він полягає у відкритті невеликого кінозалу на 25-30 місць. Середні вкладення в таке підприємство складуть близько 15-20 тисяч доларів.Різниця, як бачите, істотна.

У даній статті ми спробуємо проаналізувати всі нюанси, які стосуються другого варіанту.

Відкрити подібного роду кінотеатр у вас є можливість у будь-якому місті і регіоні. Будувати власне приміщення для цього (як показує досвід) не знадобиться в більшості випадків, а достатньо буде його орендувати і якісно відремонтувати, підігнавши під ключові вимоги пожежного нагляду і СЕС.

Краще всього, звичайно, відкривати кінотеатр де-небудь в центрі міста, поблизу торгово-розважальних центрів та інших розважальних закладів. До приміщення, однією з головних вимог є наявність високих стель, які потрібні для комфортного перебування глядачів у залі.

З точки зору площі, для відкриття кінотеатру невеликих розмірів, вистачить 75-140 квадратних метрів. Ціну оренди одного квадрата вважайте вже самі, згідно вашого регіону.

Переваги 3D кінотеатрів

Сьогодні всі самі нові і популярні фільми виходять в 3D форматі, тому, замість простого кінотеатру, краще відкривати саме 3D.

Тут необхідно виділити ключове обладнання, яке потрібно буде закупити, для відкриття кінотеатру: освітлення, блоки живлення, меблі для облаштування залу (зверніть увагу на крісла для глядачів, сидіти в них повинно бути зручно і комфортно), акустичне обладнання, і звичайно ж техніка для відтворення фільмів (з підтримкою формату 3D).

При тому, що сьогодні існує безліч постачальників і фірм, говорити про ціну на необхідне обладнання вкрай складно. Так що, перед відкриттям кінотеатру, вам необхідно все ретельно зважити. Зверніть свою увагу не тільки на покупку устаткування, але і на його установки, так як якщо цим будуть займатися фахівці, особливих проблем не повинно виникати.

Є й інший варіант роботи — франшиза. В цьому випадку, все необхідне обладнання надасть вам компанія, що пропонує франшизу.

З точки зору необхідних дозволів та оформлень, для відкриття кінотеатру найбільш доцільним є реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю

І, звичайно ж, найбільш капіталомістким в цьому бізнесі – пошук постачальника фільмів. Вам необхідно розшукати підходящих вам дистриб'юторів і укласти з ними договір, який буде зумовлювати вартість, терміни і кількість показів. Як показує практика, до п'ятдесяти відсотків виручки ви будете віддавати прокатнику фільмів.

Перед самим запуском кінотеатру, для залучення клієнтів необхідно провести широку рекламну кампанію. Корисним буде поставити поряд з вашим кінотеатром яскраву афішу з сеансами перегляду і новими надходженнями фільмів.

Для реклами чудово підійдуть оголошення, флаєри, листівки тощо У кінці кінців, все місто про вас дізнається і в рекламі ви вже не будете потребувати.

Таким чином, для відкриття кінотеатру початкові вкладення вам знадобляться чималі. Окупність кінотеатру, в середньому, варіюється від 2 до 5 років.