Виробляємо панчохи і шкарпетки

У нашій країні шкарпетки і колготки, і інші шкарпетково-панчішні вироби (НЧИ) завжди мали високий попит. Навіть у радянський (аскетичне) час ми займали в світі одне з провідних місць по виробництву НЧИ. Останнім часом на ці вироби попит зростав неухильними темпами. Зараз приблизно на 70% він забезпечений товарами, що імпортуються, але вітчизняні виробники починають поступово приходити на ринок, бо не бажають віддавати таку прибуткову галузь іноземцям.

На сьогоднішній день панчішно-панчішний світ завмер і чекає китайський прорив. Поки що активні настання виробників з Китаю стримуються з допомогою об'єктивних чинників — брак сировини і досвіду для виробництва колготок з використанням еластанових ниток. Однак, немає сумнівів, що незабаром в КНР з'явиться своє виробництво лайкри і поліамідних ниток. З точки зору обладнання, то, як стверджують фахівці, зараз в КНР поступово приходить сучасне італійське обладнання.

Чи варто у такій ситуації займатися в нашій країні виробництвом панчішно-панчішних виробів? Турбує конкуренція з постійно зростаючим потоком китайських товарів. Однак, свої переваги є і в наших виробників. Головною перевагою можна вважати близькість споживача. У таких умовах на зміну попиту можна реагувати досить оперативно. Продаючи колготки важливо підтримувати повний асортимент виробів брендів в місцях, де товар реалізується у роздріб. А для імпортерів це вкрай складно.Нам не потрібно боротися з конкуренцією з боку Китаю або Туреччини, тому що покупець вибирає продукцію вітчизняного виробництва. За нас виступає баланс якість-ціна.

Для організації шкарпетково-панчішного бізнесу потрібно, в першу чергу, визначити ринок збуту, а також адекватно оцінити власні фінансові можливості. Далі необхідно підшукати відповідну виробничу площу. Виходячи з вищевказаних умов, можна провести підбір обладнання. Так тільки все це зроблено, можна приступати до підбору адміністративного, технологічного і технічного персоналу.

Для того, щоб виробляти дитячі колготки та шкарпетки купити можна обладнання та вітчизняного виробництва. За один новий шкарпетково-панчішний автомат ви заплатите від 5 до 12 тис. дол. Недоліком тут є те, що обладнання вітчизняного виробництва не може задовольнити вимоги ринку з точки зору асортименту. Високою надійністю дані автомати теж не відрізняється.

Придбавши в'язальні машини, вам також доведеться придбати формувальних і швейну машину.

Для малобюджетного виробництва загальні витрати можуть бути наступними:

В'язальні машини можна купити в КНР, їх вартість коливається в межах 5-10 тис. дол. відповідно за п'ять машин ви віддасте (якщо економити) близько 25 тис. дол. Швейну машину можна придбати від 3,5 тис. дол., а формувальну — за 5 тис. дол.

В результаті, все, разом витратами на перевезення, заплатите близько 37 тис. дол.

Для оплати контракту потрібно буде придбати на міжбанку валюту, сплатити за послуги банку та в пенсійний фонд, провести митне очищення і сертифікацію машин. Все це ще потягне 25-30% від вищевказаної суми. У результаті, витративши близько $50 тис. ви можете організувати свій бізнес з виробництва панчішно-панчішних виробів.

Однак на цьому все не закінчується. До зазначеної вище суми потрібно ще додати близько $5-10 тис. на закупівлю сировини, наладку обладнання, монтаж і навчання. Після всього цього можна говорити про старт виробництва.

Якщо фінанси дозволяють, краще, звичайно, свою увагу звернути на виробників італійських машин. За нове обладнання італійського виробництва по виготовленню панчішно-панчішних виробів будьте готові заплатити від 120 тис. євро. За допомогою цього комплекту обладнання в місяць ви зможете випускати до 35 тис. колготок або до 55 тис. шкарпеток. Також шкарпетково-чулочне обладнання можна придбати в Кореї, Чехії. Корейські автомати за якістю менш надійні, але і коштують дешевше. Чеське обладнання нічим не поступається італійському.