Як поєднати два індикатора в одному вікні індикатора

Як поєднати два індикатора в одному вікні індикатора

Чимала кількість торгових систем заснована на перетині швидкої і повільної ліній індикаторів. Це стосується не тільки індикатора "середня змінна", а в тому числі і деяких інших індикаторів, зокрема, осциляторів.

Поєднати на одному графіку кілька мовного (Moving Average) дійсно не представляє собою ніяких проблем, однак якщо мова заходить про індикатор, який відбивається в окремому вікні, то виникає невелика складність. До таких індикаторів, які відображаються в окремому вікні, можна адресувати осцилятори.

Нагадаю, що осцилятори - це особлива група індикаторів, яка призначена для аналізу будь-якого активу під час флетових (діапазонних) рухів на ціновому графіку.

Уявімо, що ви вже відкрили графік індикатора RSI (Relative Strength Index) з періодом 13. Ваше завдання - накласти на даний графік нову лінію індикатора RSI тільки з іншим періодом. Завдання начебто проста, але не піддається швидкому вирішенню без знання однієї дрібної деталі з управління графіками індикаторів.

Якщо ви спробуєте приєднати новий графік RSI до вже наявного графіку через Головне меню (ВставкаàІндікаториàRSI), або через вікно "Навігатор" за допомогою кнопки "приєднати до графіка", то волею не волею, ви прийдете до одного і того ж результату: під графіком ціни у вас будуть знаходитися два графіка з індикатором RSI різних періодів.
Как совместить два индикатора в одном окне индикатора
Как совместить два индикатора в одном окне индикатора

Так як же поєднати два графіка з різними періодами в одному вікні індикатора?

Для того щоб відобразити два різних графіка RSI в одному вікні індикатора необхідно виконати найпростішу операцію "Drag and drop", що в дослівному перекладі з англ. означає "тягни і кидай". Цю операцію ви напевно багато раз виконували на своєму ПК. Отже, щоб застосувати поєднати два графіка RSI (або будь-якого іншого індикатора) вам необхідно:

а) мати, як мінімум, вже один відкритий графік індикатора
б) у вікні "Навігатор", затиснути лівою кнопкою миші на потрібному індикаторі, в нашому випадку це RSI і, не відпускаючи кнопки, перетягнути курсор на вікно вже відкритого графіка осцилятора (індикатора). Після того, як ви відпустите кнопку, виникне вікно, в якому необхідно ввести параметри (значення періоду та налаштування дизайну) для нового графіка RSI.

В результаті виходить ось такий чудовий графік, який дозволяє по-новому застосувати осцилятор в дії, наприклад, використовувати сигнал від перетину двох ліній індикаторів RSI (по аналогії з сигналом перетину середніх що ковзають).