Заробляємо на горосі

Мабуть, людини, жодного разу не пробовавшего чи не бачив горох відшукати неможливо. Даний овоч відносять до бобовим рослинам. У всіх регіонах нашої країни поширений він дуже широко. Лише в холодних регіонах, необхідні штучні (спеціальні) умови для його вирощування. Горох, крім того, що застосовується в медицині (використовується дієтологами), має поживні властивості, які в кулінарії дуже цінуються.

Звичайно ж, всі ці властивості корисні і важливі. Але для підприємців і бізнесменів цікавий цей овоч, насамперед, своєю простотою вирощування. До речі, сьогодні практично кожен може побудувати свій аграрний бізнес на вирощуванні і реалізації гороху. Для цього достатньо лише орендувати або придбати земельну ділянку, з займаючись з великим бажанням цим простим справою, набратися необхідних знань в галузі рослинництва. Крім цього, вирощування гороху робиться ще більш цікавим з огляду на його підвищеного попиту.

Таким чином, напрямок, це досить перспективний і вигідну. Давайте в цій статті обговоримо, як на горосі можна побудувати свій власний бізнес. Почати можна з самого головного — з того, як на присадибній ділянці вирощувати гороху.

Як вже можна здогадатися, найбільше приверне дана ідея тих, хто володіє своїм будинком з присадибною ділянкою. Такі щасливчики вже мають майже все, щоб вирощувати цю рослину. Безумовно, крім усього іншого, у вас повинна бути любов до садово-городньої діяльності. Адже тут практично щодня доведеться возитися із землею. У вас все може вийти, якщо все це вас не лякає. Свій перший урожай ви зможете отримати вже незабаром, також як і доход від його реалізації. Щодо останнього, то його можна назвати сезонним, однак стабільності йому не позичати.

Діляться всі сорти гороху на дві значні групи. У першу групу входять ті сорти гороху, які у вигляді врожаю дають зерно, або зелений горошок. За допомогою другої ви зможете отримувати плоди у вигляді бобів. Для себе необхідно вирішити відразу, які сорти гороху для вас найбільш прийнятні. Тобто, мети вирощування цієї рослини повинні бути продумані заздалегідь і, згідно з ними, обрані сорту.

Для розвитку і зростання гороху оптимальною можна вважати температуру в діапазоні +20-220С. Однак, як показує практика, вирощувати горох можна і при більш низькій температурі. Приміром, +2-30С тепла для проростання йому буде цілком достатньо. Таким чином, після перших заморозків можна сіяти насіння. Отже, є можливість отримати більш ранній урожай.

Горох дуже вологолюбна рослина. Тому, рясне політію йому просто необхідно для отримання хорошого врожаю і швидкого зростання. Якщо дощі у вашому регіоні досить часті, тоді турбот у вас буде набагато менше. Якщо ж ви живете в жаркому сухому регіоні, необхідно буде здійснювати зволоження грунту. Робити це можна або поливалками, або вручну.

Крім цього, потрібно постійно стежити за станом і якістю грунту. Вона повинна бути чистою і рихлою. Тому необхідно регулярно розпушувати і прополювати рядки. Корисно також удобрювати землю сумішшю включає суперфосфат, калійну селітру і сіль. На кожен квадратний метр цього добрива піде близько 100 грамів. Удобрювати грунт потрібно тоді, коли рослини досягають у висоту десяти сантиметрів.

Через деякий, досить короткий, час, при рясному поливі і правильному догляді, ви отримаєте хороший урожай. Збирати горох доведеться цілий місяць. Тобто, свіжий урожай гороху ви зможете збирати кожен день протягом цього часу. І, від його реалізації отримувати постійний прибуток.

Реалізовувати вирощену продукцію можна різними способами. Наприклад, на місцевому ринку ви можете організувати невелику точку збуту. Коли мова йде про незначних обсягах, це варіант особливо хороший. Якщо ж обсяги великі, тоді можна домовлятися про постачання з місцевими приватними підприємцями, супермаркетами та фруктово-овочевими магазинами або відділами. Успіхів вам!