Будівельні матеріали

Будівельними називають матеріали, які використовуються під час ремонту і будівництва.

До вибору будматеріалів необхідно підходити дуже відповідально, оскільки під час ремонту та будівництва різні вироби і конструкції піддаються різним впливам. Якість будматеріалу впливає на міцність, довговічність конструкції, також на опором зовнішніх впливів. Тому саме від правильно підібраних матеріалів буде залежати те, наскільки довго прослужить конструкція.
Тому вибираючи матеріали для будівництва необхідно також враховувати їх властивості. Від фізичних властивостей залежить щільність. Механічні визначають межу міцності, пластичність, твердість. Від хімічних властивостей ж залежить, чи будуть стійкі матеріали у разі агресивного впливу зовнішнього середовища.

Технологічні якості визначають стійкість до перепадів температур, швидкість, протягом якої матеріал плавиться і висихає. Класифікуються ж матеріали за різними підставами у залежності від складу, структури, властивостей, способу виготовлення і застосування. Великий список будматеріалів визначається двома категоріями. Перша містить компоненти загального призначення, які найчастіше використовують при будівництві будинків. Друга – спеціального.(оздоблювальні).

Сучасною промисловістю пропонується велика різноманітність будматеріалів, які використовуються для конкретних цілей. І варто відзначити, що вкрай важливим аспектом сьогодні є екологічний, який також враховують в процесі виготовлення матеріалів.