Коров’яча чистка

Ті, хто бував на тваринницьких фермах нашої батьківщини, навряд чи винесли для себе спогади про чистих корів, поширюють навколо себе запах лугової трави. Навіть якщо й бували випадки, коли високопоставлені чиновники і журналісти могли споглядати корівок з авангардними і модними зачісками, то це відбувалося тільки після ретельної попередньої підготовки.
Шведський виробник, який представляє ряд товарів для тваринництва, DeLaval дотримується думки, і закликає до цього всіх інших, про те, що тварини повинні завжди утримуватися в чистоті. В якості прикладу його продукції для сільського господарства пропонується один із засобів, що застосовуються для догляду за сільськогосподарськими тваринами — автоматичні щітки.
За зовнішнім виглядом і принципом дії щітки для чищення корів дуже нагадують ті, що використовуються для машин автоматичних мийках — вони являють собою такий же обертається валик з жорсткою щетиною.
Розташовують на фермі такі щітки в стійлах або загонах, де корови знаходяться без прив'язі. Автоматичне включення механізму спрацьовує тільки тоді, коли тварина наближається до щітки, якщо ж воно відійде від агрегату — автомат відключить його. Обертання валика у всіх напрямках з комфортною для тваринного швидкістю забезпечує якісне вичісування шиї, спини і боків. Жорсткість щетини і її довжина підібрані з таким розрахунком, щоб процес виробляв ще й легкий масаж і стимулював кровообіг, при цьому підтримуючи чистоту шкірних покривів, не порушуючи спокійне стан тварини.
За словами фахівців DeLaval, їх нова розробка — маятникова щітка, здійснює не тільки просту чистку корів, зменшуючи кількість шкірних паразитів і попереджаючи поширення хвороб. Вона доставляє корівкам масу задоволення, роблячи масаж важкодоступних для них самих ділянок тіла.
В цілому, при використанні автоматичних щіток для корів, відбувається поліпшення загального стану здоров'я тварин, що в результаті призводить до збільшення надоїв на 3,5 %.