Кредити на розвиток бізнесу

Взаємодія фізичних і юридичних осіб з банківською системою – процес динамічний і складний. Він визначає вибір банківського вкладу або строк та умови видачі кредиту і безліч інших операцій. Один з перших кроків, який може зробити підприємець у своїх відносинах з банком – це взяти кредит на розвиток бізнесу.

Першим і найважливішим документом, який необхідний позичальнику для отримання кредиту служить грамотно складений бізнес-план. На його основі банк вирішує, наскільки задумане підприємство рентабельно, які його шанси на успіх, і, відповідно, яка ймовірність повернення чи неповернення суми, оскільки такий проект завжди несе певний елемент ризику.

Також на прийняття підсумкового рішення впливає кредитна історія потенційного підприємця. У разі наявності В ній відомостей про затримках в оплаті, прострочені або не виплачених платежах цілком імовірний відмову у видачі нових коштів. Якщо подібна негативна інформація присутня, вона повинна бути відповідним чином пояснена в спеціальній заяві.

Велике значення має також наявність у стартовому капіталі частки організатора. Ідеально, якщо вона становить не менше 25 відсотків. Присутність особистих заощаджень підтверджує платоспроможність клієнта і його мотивацію у створенні власного бізнесу.

Не варто забувати і про загальне враження та особисті якості. Працівники банку звертають увагу на рівень освіти, спеціальність і досвід роботи у відповідній сфері, зовнішній вигляд, поведінка, рівень знань, володіння професійною лексикою і чітке розуміння цілей і завдань, які ставляться для розвитку своєї справи.

Якщо все ж у банку виникли претензії, які вплинули на прийняття негативного рішення, має сенс ретельно проаналізувати всі помилки і проблеми, що виникли в процесі співбесіди. Їх усунення допоможе врешті-решт домогтися успіху і принесе вкрай корисний досвід.