Розплідник орхідей — домашній бізнес для жінок

У нашій статті піде мова про такому красивому бізнесі, як вирощування орхідей. Адже кожен, хто хоч раз побачив квіти цього чудового рослини, вже ніколи не забуде про них. Вони відомі на весь світ, наша країна не виняток, хто просто в захопленні про них. Ця ідея сподобається багатьом жінкам, які своє життя не уявляють без рослин. Так чому б нам не спробувати це хобі перетворити на даний стан?

Навіть те, що всім подобаються ці квіти, вирощувати їх погодиться не кожен. Існує брехливе думка, що такі гарні квіти дуже важко вирощувати вдома. Але це не так, орхідеї в домашніх умовах вирощуються дуже просто. Найпростішим представником цієї рослини фаленопсис, до речі, на їх вирощуванні люди саме і отримують свій безцінний досвід у цій галузі. Вони відрізняються своєю не вибагливістю, тому їх і використовують, як науковий матеріал.

Є багато принципів вирощування орхідей будинку, але вони прості:

Існують такі епіфітні орхідеї. Їх вирощують на блоках, які дуже схожі на натуральні умови зростання. Вони бувають різних форм, це можуть бути шматки кори, пінопласту з субстратом, кошики, які також мають свій субстрат. Також їх вирощують і в звичайних горщиках, але тільки в них додають кілька дірочок і засипають дренажем майже половину ємності.

На суміш під грунт йде дрібна кора з сосни, кусковий торф і сфагнум. Якщо дивитися з боку, то воно має виглядати так: ближче наближаючись до дренажу, з'являється велика фракція субстрату. Для того щоб вологість не випаровувалася з грунту, на поверхню всаживают шар моху сфагнуму. Також орхідеї можна висаджувати і сам сфагнум або інший мох, але перед цим її потрібно занурити на кілька хвилин у воду температурою 45-50 °С, а кора ошпарюють окропом.

Наземні орхідеї прекрасно ростуть у горщиках з удобреного і пухкої сумішшю з пінопластовою крихти, перегною, деревного вугілля, річкового піску, різаного моху сфагнуму, листя з дуба.

На самому початку зростання орхідей бажано робити всі маніпуляції з ними, а саме під час появи початкових ознак активності кореня. За ними потрібен особливий догляд. Доглядайте за всіма корінцями і старими, і новими, а ось засохлі корінці потрібно обрізати. Запам'ятайте нижню частину цих рослин ні коду не можна поглиблювати повністю в землю, може виникнути цвіль. Коли ви проводите пересадку, потурбуйтеся про те, щоб після цієї процедури, ваш квітка був укріплений дротом. Але, ні в якому разі не поливайте кілька днів, а можете просто рясно обприскувати.

Що стосується поливу орхідей, то багато експертів стверджують, що у цих рослин корені різних видів орхідей чутливі й ніжні, вони гостро відчувають надлишок вологи або солі. Адже це і є основною причиною загибелі рослин у досвідчених квітникарів. Сам полив залежить від багатьох факторів, це і вид рослин, тип посуду і самого субстрату, температури і вологості в приміщенні. Краще робити підлив тільки тоді, коли сама грунт просохне. А є і такі види, які потребують постійного зволоження.

Коли квітка тільки зростає його потрібно постійно поливати, і тільки в період спокою – використовуйте мінімум вологи. Кращим поливом вважається в першій половині дня, відстояною водопровідною водою. При можливості можна використовувати дистильовану або кип'ячену воду.

Не забувайте про провітрюванні приміщення, але і надлишок прохолодного повітря їм також не піде на користь. Потрібно дотримуватися 60-70% вологості в кімнаті, це буде найбільш оптимальна ситуація для зростання цих красунь.

Ось ми коротко розповіли вам про те, як доглядати за своїми екзотичними квітками. Ви побачили, що це не так і складно, догляд за орхідеями ні чим не відрізняється від інших кімнатних рослин. Але хто ризикне займатися вирощуванням їх, той помітить відразу, що площа кімнати малі і треба подбати, про новий великому і просторому приміщенні. Рекламою послужать ваші знайомі, яких будете запрошувати до себе додому. І вже повірте, вони не будуть байдужими до такої краси.