Сервіс з оцифрування паперових книг

У наше століття сучасних технологій практично будь-яку книгу можна придбати або скачати в цифровому вигляді і насолоджуватися процесом читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі. Але існує ряд книг, у яких немає цифрової версії, в основному це технічна література та рідкісні книги, які важко знайти на полицях магазинів і в бібліотеках. Деякі ентузіасти сканують і викладають на простори мережі підручники та довідники, видані за часів Радянського Союзу, але таких людей вкрай мало.Якщо б існувала цифрова технічна цифрова бібліотека, то життя багатьох інженерів, викладачів університетів і студентів стала б набагато простіше.

Що потрібно знати для оцифровки книг?

Ось короткий список того, що вам необхідно знати перед відкриттям своєї справи у цій галузі:

·  Найпопулярніші формати електронних книг, які підтримуються практично на всіх мобільних пристроях: PDF, DjVu, JPG і TIFF. Якщо справи зовсім кепські – підійде і звичайний текстовий формат TXT;

·  Не бійтеся авторського права, навпаки, контактуйте і співпрацюйте з видавцями книг, вони будуть тільки раді розповсюдження своїх творів;

Яке необхідно обладнання?

Вся принадність цієї справи в тому, що на початку розвитку вашого бізнесу вам не знадобиться нічого, крім хорошого сканера формату А3 та комп'ютера. Коли кількість замовлень збільшиться, вам потрібно придбати більш швидкий сканер. Кожна сторінка укладається лицьовою стороною вниз, і намагайтеся уникати перекосів, Завалений горизонт вам доведеться, потім виправляти. Мінусом цієї техніки є те, що вам доведеться розшивати книги для сканування, а це може влаштувати далеко не всіх замовників.

Не так давно компанія Google представила свій новий винахід, сканер дозволяє проводити оцифровку книг без будь-якого втручання людини. За якихось півтори години цей сканер сканує близько тисячі сторінок. Ця техніка дозволяє прискорити і оптимізувати процес оцифровки книг. Крім того, вона зберігає книги в цілості й схоронності, чим не можуть похвалитися японські аналоги, для їх роботи доводиться розрізати книги, і вони після оцифровки відправляються в сміття.

Залучення клієнтів і цінова політика

У наш час будь-якій поважаючій себе бізнесу необхідний власний сайт. На цьому сайті ваші майбутні клієнти зможуть знайти всю технічну інформацію, подати заявку на оцифровку, оплатити своє замовлення і дізнатися адреси доставки книг. Так само, рекомендується розмістити рекламу свого підприємства в різних соціальних мережах і не забувайте про старому та дуже дієвий метод роздачі листівок і своїх візиток, роздеріть свої рекламні матеріали по навчальним закладам та бібліотекам. Буде просто чудово, якщо ви зможете надати своїм потенційним клієнтам зразки вашої праці.

Заморські компанії вимагають по одному долару за сто сторінок. Тому вам слід грамотно скласти конкурентну політику та повідомити своїх клієнтів, що вартість відправки книг поштою до вас і назад до клієнта оплачується окремо. Так само, ви можете підвищити зручність свого сервісу додаванням додаткових сервісів оплати, таких як ЯндексДеньги або WebMoney. Буде дуже добре, якщо ви зможете налагодити співпрацю із поштовими службами, щоб посилки з книгами доставлялися максимально швидко, висока швидкість роботи позитивно позначиться на залученні нових клієнтів.

Що на виході отримає клієнт?

Одним дуже привабливим моментом цього бізнесу є те, що кінцевий чи готовий варіант замовник отримає практично моментально. Для відправки оцифрованої книги ви можете використовувати звичайну електронну пошту. Після сканування, компонування та форматування фінальний варіант електронної книги буде оформлений у зручному для нього форматі PDF або Djvu. Це дасть клієнту можливість прочитати цікаву книгу на найбільш зручному для нього пристрої, будь то телефон або комп'ютер.

Висновки

Ця ідея має всі шанси на успіх, але тільки при дотриманні двох умов:

·  Бізнесмен повинен донести філософію свого проекту до аудиторії;

·  Вам слід приділити увагу ціноутворення. Вартість наданих послуг повинна бути нижче, ніж у всіх інших традиційних центрів копіювання. А різницю між вартістю послуг і їх собівартістю ви можете компенсувати за рахунок здачі на переробку паперових версій книг, зрозуміло, тільки після згоди господаря книг.