Що таке франшиза і для чого вона потрібна?

Франшиза являє собою законну передачу однією стороною права на провадження певного бізнесу іншій стороні. При цьому прописуються всі умови, які регламентують дану передачу прав. Франчайзером називають того, хто безпосередньо передає права, франчайзі – той, хто бере на себе відповідальність ведення вже існуючого бізнесу.

Беручи до уваги вищевикладений факт варто сказати, що франчайзі за отримане право працювати під торговою маркою франчайзера повинен вносити оплату встановленої договором розмірі. Наприклад, вартість франшизи макдональдс прописана в договорі і для будь-якого регіону має однакове значення. Зазвичай франчайзі вносити плату у розмірі повної вартості франшизи, або відраховує певний відсоток продажів, який зазвичай складає від 5 % і вище.

Сьогодні франчайзинг все ще можна назвати відносно новим, проте досить перспективним бізнесом. Адже відразу після того, як сплачений перший внесок, франчайзі вбудовується в структуру організації франчайзера і починає повністю використовувати всі переваги даної компанії. Найбільш поширена практика франчайзингу зустрічається в ресторанному бізнесі. Адже можна без сумніву стверджувати, що той ресторан, чиї торгова марка, логотип вже широко відомі, набагато простіше і ефективніше просувати і розвивати на ринку, ніж створювати новий заклад.

У свою чергу, для франчайзера також є переваги, наприклад, він буде отримувати певний розмір доходу незалежно від розміру роялті. Цей процес буде спостерігатися, тому що франчайзі зобов'язаний купувати товар завжди в певній кількості.

Перед тим, як відкривати власний бізнес, задумайтеся, який з варіантів буде для вас більш вигідним.