Що таке таймфрейм і як вибрати найкращий?

Привіт, шановні відвідувачі мого блогу! Кожен початківець трейдер стикається з питанням, як вибрати таймфрейм для прибуткової торгівлі? У цій статті розповім способи, за допомогою яких можна визначити найбільш підходящий таймфрейм саме вам!

 

Що таке таймфрейм?

 

Таймфрейм - це часовий інтервал котирувань на графіку фінансового інструменту. Тобто час, яке включає в себе один бар або свічка.

Ось для прикладу графік EUR / USD, таймфрейм Н1 (1 година). Кожен бар відображає зміну ціни за 1 годину.

Таймфрейм

А це той же графік, але більш дрібного таймфрейма - М15 (15 хвилин). Кожен бар відображає зміну ціни за 15 хвилин. Кожен часовий бар (Н1) складається з чотирьох 15 хвилинних (М15).

А це той же графік, але більш дрібного таймфрейма - М15 (15 хвилин)

Найпопулярніший термінал серед трейдерів МТ4 має наступні таймфрейме:

М1 - 1 хвилина;
М5 - 5 хвилин;
М15 - 15 хвилин;
М30 - 30 хвилин;
Н1 - 1 година;
Н4 - 4 години;
D1 - 1 день;
W1 - 1 тиждень;
MN - 1 місяць.

Думаю, тепер розібралися, що такий таймфрейм і з чим його їдять! 🙂

Як вибрати таймфрейм?

Тепер перейдемо безпосередньо до вибору тимчасового інтервалу для роботи. З мого досвіду зробити це можна двома шляхами, однаково ефективними. Перший - виходячи з особистих переваг. Другий - виходячи з ефективності торговельної стратегії.

1 підхід. Чи є у вас схильність для торгівлі на якомусь певному інтервалі? Вибір таймфрейма не такий вже простий, як може здатися спочатку! Цей вибір впливає на стиль торгівлі, на час, який ви будете проводити біля монітора, на емоційну напругу. Розглянемо докладніше:

А) від М1 до Н1 - внутрішньоденне стиль. Стиль торгівлі, при якому угоди відкриваються і закриваються всередині одного дня. У день може проводитися дуже велика кількість угод, висока інтенсивність. Звідси велике емоційне напруження, з психологічного боку торгівля на дрібних таймфреймах складна, вимагає великої концентрації уваги і просто вимотує.

 

Не кожен здатний витримати такий ритм. Хоча, деяким подобається весь час «тримати руку на пульсі». У такому режимі важко стежити за безліччю торгових інструментів, тому варто зосередити увагу на декількох і добре їх вивчити. Як правило вибирають найбільш ліквідні з невеликими спредами ( що це? ). Автоматизація торгівлі може істотно полегшити життя внутрішньоденним трейдерам, але про це пізніше.

Б) від Н1 до Н4 - середньострокова торгівля. Угоди можуть тривати як протягом кількох годин, так і протягом декількох днів. Так як не потрібно щохвилини відслідковувати стан позицій, психологічне навантаження на трейдера істотно нижче. При такому стилі можна працювати на більшій кількості інструментів. Якщо взяти до уваги, що величина стопів і профітів більше, ніж усередині дня, то можна зробити висновок про менший вплив витрат на результати торгівлі. (Хоча, це залежить від методів трейдингу) Наприклад, в силу великого спреду, торгувати екзотичні валюти всередині дня просто збитково, а при середньостроковій торгівлі вже можливо.

В) від Н4 до MN - довгострокова торгівля, інвестування . При такому стилі про угоди можна забувати на тижні. 🙂 Підходить людям не бажають витрачати багато часу саме на процес торгівлі. Ідеальний варіант для поєднання з іншою діяльністю. З одного боку психологічне навантаження дуже низька, тому що не потрібна постійна зосередженість. З іншого боку, чекати - дуже важко. Не кожна людина здатна терпіти місяць, щоб відкрити позицію. Потрібен особливий менталітет для роботи на таких таймфреймах. Як правило, для роботи використовується велика кількість фінансових інструментів.

Це умовний поділ на стилі трейдингу і відповідні таймфрейме. Ніщо не заважає працювати на Н1 і тримати позиції тижнями. Все досить індивідуально, тому варто спробувати попрацювати на різних інтервалах.

 

Досвід необхідний кожному трейдеру. Якщо ви ще не визначилися з вибором таймфрейма, попрацюйте місяць на М5, потім місяць на Н1, а потім місяць на D1. Порівняйте, дізнаєтеся, що вам більше підходить і вирішите це питання. До того ж, якщо захочете поміняти стиль, будете знати на що! Хоча, це і займе деякий час, але це найефективніший варіант для вибору - знайти те, що підходить саме вам.

2 підхід. Цей підхід для системних трейдерів, що визначилися з тактикою торгівлі. Якщо ви вже розробили систему, то потрібно дізнатися, який таймфрейм для неї краще. Є системи, що працюють на одному часовому інтервалі - тут гадати нічого. Але більшість прибуткових систем працюють практично на всіх таймфреймах. Можна торгувати тільки EUR / USD на М15 всередині дня. А можна торгувати 8 валютних пар на Н4. Щоб визначити, як застосовувати вашу ТЗ, варто протестувати її на різних інструментах і тимчасових інтервалах. За результатами тестів визначити найбільш ефективний підхід і отримувати прибуток. Щоб не помилитися системним трейдерам, раджу цю статтю: «Чому системний трейдинг не приносить дохід?» .

Те ж стосується і радників. Якщо він покупної - напевно в описі робота є рекомендації авторів, де вказано, на якому таймфрейме торгувати. Потрібно їх просто дотримуватися.

Ось 2 абсолютно різних підходячи для вибору таймфрейма. Якщо вам важлива психологічна сторона, або торгувати на найбільш ефективному для системи часовому інтервалі просто не виходить, то вибирайте собі відповідний таймфрейм і прагнете навчитися заробляти саме на ньому! Душевний баланс - дуже важливий для успіху в трейдингу! Багато професійні трейдери вважають психологію головним, від чого залежить результат. Якщо ж для вас вище написане не має особливого значення, якщо ви можете торгувати на різних таймфреймах, то виходьте з системи торгівлі.

 

Створіть для неї найбільш ефективні умови і слідуйте їй! Про інших важливих аспектах успішної торгівлі зібрав інформацію в цієї статті, рекомендую вивчити!

На якому таймфрейме я працюю?

Я працюю по 3-м різним ТС, угоди можуть тривати від декількох хвилин (буває дуже рідко) до декількох місяців (також не часто), в основному кілька годин. Всі системи застосовую на Н1, хоча в деяких випадках можу спуститися на дрібніший таймфрейм, щоб однозначно розібратися в ситуації. Можу і піднятися на більший, щоб оцінити всю картину цілком. Тобто немає жорсткого обмеження, але основний все одно залишається Н1. Дізнатися історію початку моєї торгівлі можна тут: «Як я став трейдером? Чесна історія. »

Головним висновком для читачів вважаю, що потрібно спробувати різні підходи і набратися досвіду торгівлі, випробувати кілька стилів трейдингу. Тоді вам стане зрозуміло, як вибрати таймфрейм, що підходить саме вам!

На цьому закінчу переводити КБ вільного простору і дозволю собі трішки відпочити, вже ніч на дворі! Всіх читачів запрошую підписатися на оновлення блогу по пошті в формі нижче, так ви дізнаєтеся про нові матеріали відразу після їх публікації. Або додавайтеся в соціальних мережах, де я анонсують пости і ділюся іншими цікавими речами по біржову торгівлю . Бажаю вам стати прибутковими трейдерами! Бувай!