Відкриття книгарні

У наш сучасний вік інтернету, мобільних пристроїв все ще знаходиться достатньо людей, які віддадуть перевагу не електронного рідера, а старої доброї паперовій книзі. Скажіть, ви любите читати? Якщо так, то ця стаття для вас. У вас ніколи не виникало бажання відкрити свій власний книжковий магазин. Продаж книг – це дуже прибутковий бізнес, незважаючи на те, що його відкриття пов'язане з великим ризиком. І якщо у вас досить хоробрості, то, може, варто поглянути на цю ідею уважніше. У даній статті ми розберемо по пунктах кожен момент створення свого книжкового бізнесу.

Пошук приміщення

Так як книги складно віднести до товарів першої необхідності, то перед вами можуть виникнути деякі труднощі пов'язані з залученням клієнтів. Тому від правильного розміщення книжкового магазину залежить його майбутній успіх. Вам необхідно створити в ньому теплу і затишну атмосферу, і що немало важливо, дати покупцям можливість не тільки знайти і купити їх цікавить книги, але й просто приємно провести час.

Аналітики і досвідчені підприємці радять знайти приміщення з площею не менше ніж вісімдесят – дев'яносто квадратних метрів, щоб можна було розставити стелажі з товаром, і було достатньо місця для самих покупців. Для спрощення орієнтування в цьому книжковому лабіринті рекомендується розділити книги і позначити стелажі з ними за жанрами, наприклад: наукова фантастика, кулінарія, психологія, класика та інше. Всі стелажі не повинні бути занадто високими, щоб покупцям не доводилося тягнутися ща книгами. Тяга до знань хороша, але тільки не в вашому випадку.

Що стосується самого розміщення магазину, то найкращим вибором стане пошук окремої будівлі або просторого відділу всередині торгового центру. Пройдіться по магазинах своїх конкурентів, бути може, ви зможете помітити які-небудь вдалі дизайнерські ідеї, які підійдуть вашому закладу.

Асортимент магазину

Найбільш значущу роль при відкритті будь-якого магазину, неважливо, книжкового або продуктового, грає асортимент. За результатами проведеного опитування серед відвідувачів книгарень, всі вони зіткнулися з однією дуже великою проблемою, потрібного їм видання не було в наявності. Цілком ймовірно, що й ви не раз стикалися з цією проблемою. Саме тому, дуже важливо щоб конкретно ваш покупець ніколи не відчував цих труднощів. Але це лише одна з проблем. Друга проблема – це велика кількість в магазинах дурною, не читабельною і не цікавої літератури.Можливо, це здасться дивним, але дуже багатьох хороших і цікавих вітчизняних і зарубіжних письменників, які отримали світове визнання, витіснили дешеві бульварні романи, другосортні дамські романи і дешева фантастика з однаковими сюжетами. Ні, ми зовсім не закликаємо вас прибрати абсолютно всю сучасну літературу з прилавків вашого магазину. Просто, намагайтеся не забувати про вічно живу класику жанру і визнаних майстрів жанру. Саме їх наявність може зробити ваш магазин унікальним, вигідно виділити його на тлі конкурентів.

У стандартний набір книжкового магазину входять:

·  Дитяча література;

·  Сучасна література;

·  Довідкова література;

·  Класична література;

·  Навчальна література;

Виробляючи закупівлю книг у постачальників, постарайтеся врахувати особливості сучасного життя. Так, наприклад, сучасної молоді значно цікавіше прочитати про своїх же однолітків, що живуть з ними в один час. Крім того, не забувайте, що у багатьох людей є свої захоплення і свої хобі, саме тому, книги, що розповідають про подробиці улюблених занять, завжди мають великий попит серед покупців. Як було сказано раніше не варто забувати про класичній літературі. Будьте впевнені, якщо покупець не знайде в вашому магазині книги свого улюбленого класика, то він навряд чи зайде до вас знову.Твори сучасних, визнаних у всьому світі письменників дуже сильно зацікавлять багатьох книголюбів. І як говорить народна мудрість: «Найкращий подарунок – це книга». Багато людей приходять у книжкові магазини, бажаючи знайти хороший подарунок своїм друзям і близьким. Так чому ж вам не допомогти їм? Нехай у вашому магазині буде окрема полиця з подарунковими виданнями та книгами з обмеженим тиражем. Віддані фанати цих письменників будуть просто в захваті.

А що стосується довідкової літератури, то тут все стандартно: словники, атласи, всілякі довідники. Пройдіться по місцевим бібліотекам і дізнайтеся, що найчастіше просять школярі та студенти. Як правило, широкого асортименту в сучасних бібліотеках немає, а попит на наукову і навчальну літературу серед учнів різних навчальних закладів дуже високий.

Підбір персоналу

При проведенні кастингу обов'язково зверніть увагу на те, читає людина книги. Він з обов'язку служби у вашому магазині повинен любити книги і вміти в них розбиратися. Для формування штату співробітників вам знадобляться: продавці – консультанти, продавець – касир, товарознавець, бухгалтер, менеджер з реклами та директор (найчастіше ці дві посади займає сам власник магазину).

Обладнання

Для відкриття книжкового магазину вам не потрібно ніякого спеціального устаткування. Все що вам необхідно це: кілька книжкових шаф, стелажі для книг і відкриті вітрини. Їх кількість залежить від розмірів приміщення, тому, скільки і чого купувати, ми порадити не можемо.

Реклама і просування

Жоден заклад або магазин не може обійтися без хорошої рекламної компанії. І щоб ваша прибуток була максимальною, а зростання стабільним вам просто необхідно розповісти про себе людям, нехай вони дізнаються, що поруч з ними відкрився новий книжковий магазин. У всьому цьому вам можуть допомогти засоби масової інформації, дайте кілька оголошень в місцеві газети або використовуйте рекламні щити. Так само ви можете розвішувати оголошення на під'їзди, роздавати рекламні листівки на вулиці.Крім перерахованих вище методів, візьміть собі на службу сучасні технології, створіть сторінку свого книжкового магазину в соціальних мережах, це допоможе залучити молодь.

Підводні камені

Зазвичай, люди відправляються в книжкові магазини лише тоді, коли їх основні потреби задоволені, а зміна уподобань аудиторії передбачити дуже важко, саме тому торгівля книгами відноситься до високоризикованих видами бізнесу. Мінімізувати свої збитки ви можете, лише приклавши всі зусилля, щоб створити приємну атмосферу, що розташовує до читання, вдало підібравши приміщення і грамотно провівши рекламну компанію.

Висновки

Торгівлю книгами можна віднести до бізнесу для людей, захоплених своєю справою. Мало вміти добре торгувати, ви повинні щиро любити книги. На відкриття такого закладу вам буде потрібно досить велика кількість грошових коштів, часу і сил. Крім того, ніхто не стане гарантувати вам стабільний попит на дану продукцію. Щоб постійно підтримувати інтерес покупців, вам доведеться своєчасно оновлювати свій асортимент, прогинаючись під нові інтереси читачів і підтримувати хорошу атмосферу. Якщо вас приваблює цей вид бізнесу, то чого ж ви чекаєте?Вперед, дерзайте і при грамотному розвитку, ваш поки ще маленький магазинчик може перетворитися в мережу великих книжкових магазинів. Удачі вам!