Відкриваємо пейнтбол!

Останнім часом все більшу популярність на території Росії завойовує пейнтбол. Цей вид активного спорту можна по праву назвати найбільш цікавим і оригінальним видом відпочинку на природі. Бізнес такого роду сьогодні може стати дуже вигідним, так як скористатися послугою поспішають не тільки приватні клієнти, вирішивши спробувати пограти з друзями, але і корпоративні клієнти, зробивши такий вид спорту способом тім-білдингу.
Примітно, що у Сполучених Штатах пейнтбол стає настільки популярним, що вже готовий наздогнати бейсбол. Так і в Росії справи йдуть нітрохи не гірше. Звичайно, вигідніше всього пейнтбол-клуб відкривати в регіонах, так як у Москві чи Санкт-Петербурзі ця ніша вже зайнята. Хоча можна відкрити справу, яка буде дійсно складати конкуренцію таким компаніям за рахунок якості наданих послуг або їх різноманітності.
Варто відзначити, що пейнтбол можна розвинути як самостійну бізнес ідею і організувати клуб по грі в пейнтбол, так і створити додаткову послугу на туристичних базах, будинках відпочинку, а також поруч з котеджними селищами. Принцип в будь-якому випадку буде одним і тим же: гравці одягають комуфляжні костюми і починають «грати у войнушку», як у старі добрі ребячні часи. Таким чином, організатор повинен надати місце для гри, одяг, а також зброю і додаткові послуги.
Місце для гри у пейнтбол
Клуб з пейнтболу можна влаштувати як на відкритому повітрі, так і у приміщенні. Взагалі, грають в нього на свіжому повітрі, але можна також відкрити і закритий павільйон, який дозволить влаштувати гри в погану погоду.

Існують деякі вимоги до організації ігрового майданчика:

·  Місця повинно бути достатньо для того, щоб встановити всілякі перешкоди, наприклад камуфляжну сітку, шини та інші природні матеріали.

·  Територія повинна бути досить рівною і відповідати нормам безпеки. Погодьтеся, що буде досить неприємно, якщо у вашому пейнтбольному клубі частим явищем стануть травми. Не варто забувати також, що гравці — далеко не професійні бійці, тому не звикли «стрибати» по пересіченій місцевості.

·  Відмінним варіантом буде організувати кілька різнотипних ігрових майданчиків, щоб клієнти стали постійними і насолоджувалися різноманітністю.

·  Якщо ви вирішили організувати ігрову площадку у лісі, то межі можна просто позначити прапорцями. Це дозволить гравцям не заблукати. Якщо ж місце це грибне, і там частенько бувають відпочиваючі, то доведеться внести витрати на бюджет сітку.

·  Вам дуже пощастить, якщо для своєї бази ви знайдете занедбані виробництва, села, будівлі. Саме оригінальні і страхітливі місця можна відмінно розкрутити як модне і популярне місце для гри у пейнтбол. Але перед запуском перших гравців вам доведеться як слід перевірити об'єкт і закопати небезпечні ями, усунути непотрібні небезпечні об'єкти.

·  Можна просто обгородити ділянку і в хаотичному, але продуманому порядку розставити перешкоди. Їх можна зробити самим, або придбати в спеціалізованих магазинах.

Обладнання для пейнтболу
На початковому етапі вам знадобиться необхідне обладнання для гри. Серед важливих і невід'ємних речей варто відзначити:

·  десять маркерів (зброя). Воно коштує орієнтовно по 200 доларів за штуку.

·  десять камуфляжних костюмів. Їх можна придбати вже в готовому вигляді, або замовити пошиття. Другий варіант буде і дешевше і оригінальніше, так як ви можете зробити щось, що буде відрізняти костюми від стандартних. Наприклад, можна нашити на костюми свій фірмовий логотип або гасло.

·  десять захисних масок. Середня вартість їх становить 30 доларів за штуку.

·  балони з повітрям або азотом для заправки зброї. Також підійде компресорна станція з ресивером. Станція, звичайно, буде коштувати дорого. Але можна заряджати перший час балон в аероклубі або подібному пейнтбольному клубі.

·  два-три комплекти захисту для суддів.

·  кілька коробок кульок. Одна коробка, що містить дві тисячі кульок, коштує приблизно сто доларів.

Сценарії для пейнтболу
Сьогодні існує безліч сценаріїв для гри в пейнтбол, які ви можете запропонувати вашим клієнтам. Проте можна виділити декілька найбільш популярних, які люблять і вважають за краще гравці.

1.«Знищення супротивника», звана ще інакше «Стінка на стінку».

Завдання гравців у такій грі знищити команду супротивників. Всі гравці мають одне життя, тому грають всі до першого влучення. Час такого турніру становить від п'яти до десяти хвилин.

2. «Захоплення прапора»

Гравці повинні захопити прапор, який знаходиться на одному і тому ж відстані від команд. Також учасники повинні забрати прапор і віднести на свою базу. Всі гравці володіють тільки одним життям. Час гри становить від п'яти до десяти хвилин.
3. «Облога дому»
Учасники гри повинні захопити три прапора з дому якомога швидше. Оборонці гравці мають лише одну життя. А ось нападники володіють нескінченним кількістю життів. Після першої гри команди міняються ролями. Виграє та команда, яка на захоплення будинку витратила менше часу.
4. «Штурм фортеці»
Сенс гри полягає в тому, щоб взяти фортецю штурмом, при цьому знищивши її захисників за чотири хвилини. Всі гравці мають одну життя. Після гри команди міняються ролями і починають грати знову. Виграє та команда, яка витратить на штурм менше часу.
Також досить відомі сценарії: «Атака і оборона», «Поразка», «Топ Ган», «Лисиця і гончі», «Хижак», «Десяток», «Охорона президента».
В залежності від сценарію вашим завданням є організувати ігрову площадку таким чином, щоб гравцям було цікаво грати, вони відчували азарт і розуміли, що до чого. Тому оптимальним варіантом буде, якщо ви самі є фанатом пейнтболу.
Заробіток на пейнболе
Заробляти на пейнболе можна, точно розуміючи тонкощі і нюанси організації гри. Якщо ви вирішили організувати клуб де-небудь поруч з туристичною базою, то вам потрібно не забути включити в статтю витрат такі пункти, як організація виїзду на місце, організація гри, пікніка. Якщо ваш клуб планується бути стаціонарним, то доведеться платити за організацію майданчиків, встановлення огорожі, роздягальні, туалети, місця для відпочинку, кімнату прокату, буфет.
За словами бувалих організаторів такого пейнтбольного клубу, основний заробіток приносить продаж кульок з фарбою. Так, вартість ста куль становить близько двохсот карбованців. Гравцеві на гру буде потрібно від двохсот до п'ятисот, в залежності від того, наскільки він активний. Отже, цілій команді знадобиться близько трьох-п'яти тисяч кульок. І якщо в день приїхало пограти близько двадцяти гравців, виручка може скласти до чотирьохсот доларів.
Також можна заробити на прокаті комуфляжа і зброї. Більш того, можна почати продавати продукти харчування, сувеніри, фотографії.
Реклама вашого клубу
Сьогодні без реклами розкрутитися практично неможливо. Тому на нього вам також доведеться витратитися. По-перше, необхідно створити хороший, інформативний і якісний сайт, де інформація завжди буде актуальною і цікавою. Варто розмістити невеликий банер в інтернеті на тематичних майданчиках. Ну, і, звичайно, варто розклеїти оголошення в навчальних закладах, де мешкає велика кількість молодих та активних людей. Не забувайте про те, що зараз стало модно влаштовувати корпоративні виїзди на природу.Тому обдзвонити кілька сотень установ і запропонувати їм свій оригінальний сценарій буде не зайвим.
Для того, щоб офіційно відкрити пейнтбольний клуб, ви можете організувати як ІП, так і ТОВ та ЗАТ. Жодних ліцензій для роботи вам не буде потрібно. Почати ви також можете і з франшизи. Таким чином, якщо розрахувати грубо, то потрібно до десяти тисяч доларів для організації вашого стартового підприємства. Окупитися клуб повинен за рік.

Удачі в бізнесі!