Відкриваємо приватну клініку

Відразу відзначимо, що відкрити приватну клініку може будь-який підприємець, при бажанні. Для цього зовсім не обов'язково мати медичний диплом або бути практикуючим фахівцем. Для відкриття в орендованому приміщенні, невеликої площі, клініки, знадобитися як мінімум від 30 до 50 тис. доларів.
На думку багатьох фахівців, для бізнесу набагато кращий варіант, коли відкриттям клініки займається фахівець, що володіє високими організаторськими і підприємницькими здібностями, спрямованими на вирішення адміністративних проблем. Не варто відволікати практикуючих лікарів на цей вид діяльності. Також у таких проектах часто беруть участь страхові компанії, які хочуть знизити витрати на медичну допомогу, за страховими полісами. Це досить актуально, особливо якщо враховувати, що загальні обсяги ринку медичної допомоги, оплачуваної ними, становить близько 50 млн.доларів, причому ця цифра зростає з кожним роком.
При цьому, щорічно росте попит на медичні платні послуги, що також призводить до збільшення кількості відкритих приватних медичних центрів.
Найчастіше відкриваються вузькоспеціалізовані медичні центри, оскільки саме вони найбільш привабливі для підприємців, оскільки більш доступні приватним інвестиціям і дають прибуток в найкоротші терміни.
Приймаючи рішення про відкриття приватної клініки, слід визначитися з найбільш перспективними в комерційному плані напрямками платної медицини.
В першу чергу це:
Стоматологія.
Гінекологія.
Урологія.
Косметологія, медична і пластична хірургія.
Сексопатологія.
Корекція зору і офтальмологія.
Багатопрофільні клініки.
Розглянемо покроково відкриття приватної клініки:
1. Приміщення. Зазвичай всі власники клінік прагнуть знайти місце як можна ближче до центру. Оптимальним розташуванням будь-клініки є місце поблизу метро або з транспортними магістралями. Великий вплив на вибір приміщення і надає профіль клініки. Стандарти для кожного напрямку можна дізнатися в документі Санпін 1375-03 2.1.3. «Гігієнічні вимоги до розміщення, обладнання, улаштування та експлуатації лікарні, пологового будинку та інших лікувальних стаціонарів».
2. Обладнання. Не менш важливим кроком буде і вибір відповідного устаткування. Крім всього, це одна з найбільш витратних частин при створенні клініки. Для того, щоб ваша клініка надавала дійсно якісну допомогу, відповідну за своїм рівнем західним стандартам, слід вибирати медичне обладнання найбільш серйозних виробників.
3. Колектив. Успіх клініки поза меншою мірою залежить від кваліфікації лікарів і персоналу, що працюють в ній. Саме висока кваліфікація лікаря дозволить залучити якомога більше клієнтів, при цьому на другий план може піти і обладнання. Справжній лікар навіть на не самому висококласному обладнанні зможе творити справжні чудеса.
Отже, для того, щоб створити приватну клініку, необхідно звести воєдино всі вищевказані фактори: місце, обладнання і персонал, плюс точно визначитися з профілем.
Варто відзначити, що грамотний організатор завжди має в запасі кілька фішок для залучення клієнтів – це різні акції і система знижок, різні бонуси для постійних клієнтів і дітей.
Правильно організована робота клініки дозволить в максимально короткі терміни не тільки повністю окупити вкладені кошти, але й дозволить клініці приносити прибуток.