Відкриваємо хостел

Перед початком Олімпіади в Сочі з кожним все новими об'єктами починає поповнюватися готельний сегмент. Всі вони здебільшого передбачають відкриття готелів класу люкс і, відповідно, вимагають величезних вкладень. Взяти відносно дешеві номери люди можуть у багатьох мотелях, але, так як вони часто знаходяться поза межах міста, це можуть зробити тільки власники автомобілів. А хто ж подбати про приїжджих по справах на день, подорожуючих та відряджених, для яких не грає ніякої ролі кількість зірок. До того ж, усім їм необхідно дбати про власний бюджет.
Люди не женуться за комфортом, коли потрібно провести лише одну ніч в готелі. Як раз для студентів вищезазначеної категорії громадян на заході вже досить давно з успіхом розвивається мережа так званих хостелів, тобто молодіжних готелів.
Хостелами називають невеликі готелі класу «економ», які влаштовані як гуртожитки. За статистикою щороку в таких готелів зупиняються до тридцяти п'яти мільйонів чоловік. Найбільший попит на хостели спостерігається в Німеччині, де, власне, і з'явилися перші готелі даного типу. А на сьогоднішній день їх кількість зросла майже до восьми тисяч. При цьому тільки в Польщі ми нарахували близько 700.
На поточний момент створили Міжнародну федерацію хостелів. Якщо ви є її членом, у вас автоматично з'являється можливість жити в готелях будь-якої з країн. Щоб стати членом Федерації хостелів, необхідно зібрати шість спеціальних марок, які видаються постояльцям. В подальшому це дає певні пільги на користування даними послугами. У Росії подібних структур побудовано зовсім не багато. Необхідно зазначити, що дуже цікавою ідеєю для бізнесу є відкриття хостелу.
З точки зору примірних витрат, то вони наступні. Близько ста двадцяти тисяч доларів піде на заснування нового хостелу. Якщо є бажання заощадити, можна переобладнати інше приміщення в готель. Зробивши цього в передмісті, ви витратите близько п'ятнадцяти тисяч доларів. Якщо говорити про окупність, існуючі хостели зазвичай заповнені на дев'яносто відсотків. А кожен готель такого типу може приносити своєму власникові щорічно до сімдесяти п'яти тисяч доларів.
З точки зору всіляких дозволів та перевірок, потрібно звернути свою увагу на висновок про відповідність вашого хостелу двох — або однозіркових готелів, які дає представник Держтурадміністрації. Далі необхідно пройти перевірку приміщення СЕС і пожежної інспекції. Також обов'язковим є факт присутності представників Федерації хостелів.
З точки зору персоналу, якщо місткість хостелу до ста осіб, достатньо буде однієї прибиральниці, трьох адміністраторів і директора.
Так як, мінімальні сніданки звичайно включаються у вартість перебування, подбайте про наявність для приготування їжі кухні. Необхідно також, щоб був душ, телефон, інтернет.
Прогнозую ситуацію, треба зазначити, що кількість туристів постійно зростає. При цьому, з усіх коло 20% це студенти або люди у віці до двадцяти п'яти років, які не готові платити за розваги, харчування і проживання більш ніж 50 доларів на добу. Зрозуміло, в історичній частині міста відкривати готель буде досить складно, так як відвідуваність буде низькою і, відповідно, ви будете працювати в збиток. Тому для цих цілей можна підшукати дво — або трикімнатну квартиру і зробити з неї міні-хостел з місткістю до 12 чоловік.Це буде цілком скромно і, що важливо, рентабельно.
Чому б не організувати хостел складається з кухні та двох кімнат, в одній з них помістяться чотири людини, в другій, наприклад, вісім. У вартість проживання можна включити сніданок з чаю/кави і вівсяної каші з молоком (ситно і смачно). Кожному клієнту потрібно поставити свою індивідуальну тумбочку з замком, поставити загальний сейф, надати довідники і карти міста. З точки зору вартості, за добу проживання в 4-місній кімнаті можна брати 14 доларів, і всього 12 доларів за місце у 4-місному номері.