Вирощуємо бонсаї будинку

Існує одна дуже цікава бізнес ідея – вирощування бонсай. Багато хто з нас запитає, через деякий час подібна ідея почне приносити дохід, адже, як всім відомо, ці рослини ростуть дуже довго, і більше коштують ті, які виглядають старими. Ми вам відповімо, що в цьому немає нічого страшного, адже є різні засоби, які прискорити ріст саджанців, а по-друге, не потрібно все відразу кинути і займатись лише цим справою.

Наприклад, ви можете поєднати цей бізнес з розведенням квітів, а потім вже по мірі можливості виставляти їх на продаж. При чому, вони цінуються також як і хороше вино, чим він старше, тим дорожче можна продати.

Це мистецтво придумали ще тисячу років тому в Китаї, а потім воно з'явилося і в Японії. Спочатку там відкрили кілька шкіл з вирощування бонсай. З того часу вже минуло багато років, виникло десятки різних стилів. У нинішньому світі, природа стала далекою від цивілізації людини, тому все частіше стало популярним вносити у свій побут щось наближене про неї. Ось так, завдяки своїм розмірам, бонсаї стали затребуваними в усім світі. Саме зміна в залежності від пір року, на відміну від кімнатних рослин, стало дуже популярним серед жителів великих мегаполісів.

Всі рослини діляться на дві групи – помірні та інтер'єрні. Перші дерева вимагають взимку і восени спокій. А другі є «жителями» тропіків і субтропіків.

Суть цього всього мистецтва в тому, що деревце повинно вирости мініатюрною копією існуючого дерева натуральної величини. Ви повинні використовувати такий грунт, щоб він був максимально схожим на справжній ландшафт, властивий зоні в якому це дерево росте. Ці мініатюрні дерева повністю повторюють ознаки справжніх дерев: у них є в наявності листя, стовбур, гілки, квіти, кора, плоди. Від майстра залежить і розмір самого деревця, зазвичай це приблизно 35 сантиметрів. Їм роблять вигляд давніх дерев, з викривленими, покритими мохом гілками. Предпочитається, щоб було видно кілька товстих дерев.

Новачкам у цій справі не варто лякатися складної системи культивування бонсаї. З часом ви навчитеся оцінювати форми, лінії, колір. Вам на допомогу може прийти спостереження за природним ростом дерев. Беріть фотоапарат скрізь з собою, він допоможе вам зберегти самі незвичайні дерева, які будете зустрічати. Для того щоб почати вирощувати бонсаї, вам не знадобиться спеціального місця, просто підберіть підвіконня, який виходить на південну сторону. Але це лише в тому випадку, якщо ви вирішили займатися цією справою собі в задоволення.Коли наберетеся достатньо досвіду для того, щоб їх продавати, подбайте про відповідному приміщенні. Варто врахувати, що влітку там повинно бути багато освітлення, а взимку – прохолодно.

Для створення бонсаї підходять практично всіх видів рослин, але давайте перевагу тим деревам, у яких витончена листя і дрібні квітки. Хвойні дерева використовуються для бонсаї, тому що у них декоративний вигляд, довголіття і чудово виглядають в групових, так і одиночних композиціях. Також вирощують листяні дерева від самих звичайних, та до екзотичних. Плодового типу рослини підійдуть тільки з маленькими плодами і квітами. Що стосується чагарників, то вони невибагливі, швидкорослі, декоративні, і з них можна створити чудову композицію.Ліани ж садять для того, щоб надати бонсаї трохи недбалості, вони просто будуть забавно звисати.

Як не крутіть, але все ж це трохи повільне заняття, адже для того, щоб рослина стало нагадувати карликова дерево, потрібно близько 3 років. А вже віком 10 років, воно прийме бажану форму і надалі буде лише ставати красивішими.

Так, багато людей можуть сказати в один голос, що це досить довго. Давайте подумаємо. Адже для кожного бізнесу потрібно час, щоб воно окупилося. Не менше 3 років потрібно для того, щоб з теля зросла корова, а сад росте теж приблизно стільки ж. Також і бонсаї, вимагає час для окупності. У цій справі не потрібно мати старе деревце, головне щоб воно так виглядало. Є декілька хитрощів, як можна прискорити процес старіння рослини. Для цього краще вибирати саджанець вже з товстим стовбуром або купувати вже готове рослина у вихованців.