Власний бізнес. Відкриваємо пилораму.

Пилорама — верстат, призначений для поздовжньої порізки деревини. Сировинні матеріали для пилорам — круглий ліс або дерев'яні бруси.

В умовах зростання обсягів будівництва за містом, на пиломатеріали попит збільшується відповідно. Це дає хороші перспективи лесопильному бізнесу. Приваблива тут і відносна простота старту підприємства. Якщо ви вирішили відкрити свою пилораму в допомогу вам ця стаття.

Розвиток.

Тут навіть при плануванні можна визначити, чи буде пилорама вам вигідна. Вирішіть, насамперед, яку продукцію ви будете випускати основний: або обрізна необрізна, брус або дошку. Цей вибір визначає обладнання. Не лізьте всюди зі своєю жадібністю. За статистикою, невеликі пилорами можуть досить гнучко реагувати на зміни ринкової кон'юнктури.

Взимку звичайно попит падає, але запускати виробництво потрібно якраз в січні-лютому, так як на підготовку майстерень і наладку устаткування буде потрібно час. А так, до початку сезону будівництв ви будете вже в усі зброю.

Матеріальна база.

Виробнича площа вам знадобиться відносно велика — близько 30 соток. Подбайте про хороше під'їзді, для безперешкодного завезення довгомірних лісовозів. Ідеальний варіант — перебувати поблизу ділянок за лесозаготовлению.

Требуємі будівлі: сам цех; сировина; склад для продукції (готової); ділянки для розвантаження і вивантаження.

Для цеху необхідно: кромкообрізний і стрічковий лісопильний верстати, а також ручна і бензинова пилки.

При бажанні заощадити, не поспішайте бігти за простими і дешевими моделями (скупий платить двічі) — тут є варіант вибрати старі верстати з широким функціональним набором. Тільки не забудьте: на скільки технологічне обладнання, настільки нижче потенційно кількість бракованої продукції і більше вихлоп від виробництва і, відповідно, більший дохід.

Що важливо — вам потрібна висока енергетична потужність, більше 40 кВт. І це означає не тільки величезні рахунки за електрику, це вимагає високої одноразової сплати за подібне підключення. Обійти цю складність можна, не піднімаючи пилораму самостійно, а купуючи (орендовуя) вже працюючий бізнес. Тут вже потрібно буде підрахувати, що вам вигідніше.

Канали збуту. Пошук потенційних покупців треба починати задовго до заповнення складу готової продукцією. Простий і очевидний варіант — укласти договір з конкретними компаніями, які безпосередньо займаються заміським будівництвом.

Але залежати від укладених договорів також не потрібно. Займіться організацією власної рекламної кампанії: гарну ефективність дає участь у відповідних інтернет порталах і створення власного сайту-візитки.

Вартість відкриття власної пилорами у кожного може бути різною. Хтось вкладається по максимуму і згодом не один рік відбиває свої інвестиції, а хтось зіткнувся з перевиробництвом шлюбу, заощадивши на обладнанні. Але якщо до бізнесу підійти правильно – окупність складе близько 1-2 роки. Безумовно, необхідний запас засобів для «підтримки штанів» в безприбуткові періоди і на початковій стадії розвитку.

Підводні камені. У цьому бізнесі народжується сильна конкуренція за фактом низького фінансового порогу входу і відносної простоти виробництв. Статистика говорить, що більша половина пилорам закривається вже після першого сезону роботи. Так що будьте обережні.

Підводячи підсумки. Якщо ви маєте організаторські здібності, бажання відкрити власну справу і заробити порівняно хороші гроші, у вас є потенційні можливості для відкриття власної пилорами.