Вода з повітря

Нам пощастило, у нас у кожного в квартирі є водопровід і вода. Вона є і у багатьох власників заміських будинків, які мають власну свердловину. Але є такі місця, де безліч людей живуть в умовах крайньої бідності, відсутності водопроводу і каналізації. Як правило це місця з сухим кліматом. Спеціально для таких територій компанія Eole Water (Франція) розробила систему з видобутку питної води, ви не повірите — прямо з повітря!

Агрегат WMS1000 поєднує в собі поєднання вітряного генератора електрики (на 30 кВт) плюс обладнання для конденсації води безпосередньо з повітря. Генератор крутить лопаті вітряка, виділяючи електрика. Потім отримана енергія йде на охолодження повітря і його проходження через конденсатор вологи. Панелі цього конденсатора зроблені з нержавіючої сталі і мають велику площу 5000 кв. м. Краплі сконденсованої води збираються в маленький струмочок, який фільтрується і стерилізується, навіть мінералізується. У підстави вітряка є кран, який дозволяє набрати воду.Як запевняє сама компанія, ця вода перевершує стандарти води за версією Організації охорони Здоров'я.

Необхідно враховувати, що продуктивність агрегату безпосередньо залежить від сили вітру, крім цього — вологості і температури повітря. Самі розробники стверджують, що розрахункова вироблення води в суті становить близько 1000 літрів. А тестування вітряка в посушливому кліматі Аравійського півострова дало ще кращий результат – за добу 1400 літрів.

Величезний плюс такого рішення для отримання води – це його електрична автономність. Існує можливість забору частини електроенергії на інші потреби. Ну а мінус WMS1000 – його велика ціна. У тих місцях, де покупка цього агрегату буде непосильною, компанія готова розмістити іншу установку з електрозарядкою від сонячних батарей, або пропонується підключити її до зовнішньої електричної мережі.

Компанія Eole Water заявила про себе, як про лідера у сфері конденсації води. В подальшому їй належить побудувати свою мережу дистриб'юторів по всьому світу. Дана ідея сучасна і екологічна.