Як без утворення відкрити клініку

Для того, щоб відкрити приватну клініку, наявність медичної освіти не потрібно. Тобто, організувати її може будь-який підприємець, який бажає працювати на дуже непростому ринку медичних послуг. Вважають, що для відкриття самої маленької клініки, розташованого в орендованому приміщенні, потрібно не менше п'ятдесяти тисяч доларів. Що стосується кваліфікації власника (керівника) приватної клініки, бажано наявність досвіду роботи у медичній галузі, але краще на адміністративних посадах.Це має бути талановитий менеджер, вся діяльність якого повинна зосереджуватися лише на вирішенні всіляких адміністративних завдань. Досвід успішно працюючих клінік доводить, що такий підхід найбільш доцільний, і відволікання на вирішення таких завдань уваги практикуючих лікарів нераціонально. Враховуйте, що надійним і дуже ефективним діловим партнером для Вас можуть стати страхові компанії, які прагнуть зменшити витрати на медичну допомогу за страховими полісами. Звичайно, від Вас буде потрібно відповідний рівень обслуговування.Але приватна клініка і здатна залучити відвідувачів, насамперед, високим рівнем якості послуг.
Набагато легше організувати роботу вузькоспеціалізованої приватної клініки. Таким шляхом і йде сьогодні більшість підприємців. Досить широко розвинена мережа приватних стоматологічних клінік. Досить охоче люди оплачують платні послуги гінекологів, урологів (особливо андрологів), сексологів, кваліфікованих косметологів, пластичних хірургів, офтальмологів. Такі медичні центри легше відкрити, так і окупаються вони зазвичай досить швидко. Крім того, залучити інвестиції під створення вузькопрофільного центру набагато простіше.
Починається організація клініки з підбору приміщення. Звичайно, в будь-якому випадку клініку краще розміщувати в місцях з легким доступом. Найкраще наявність станції метро або іншого зручного громадського транспорту. Важливо також, щоб до клініці був зручним доступ і на власному автомобілі. Непогано б, щоб до неї зручно було добиратися зі спальних районів. Обов'язково вивчіть санітарні норми (Санпін), що регулюють вимоги до приміщень, що використовуються в медичних цілях.Звичайно, доведеться співпрацювати з органами санепіднагляду, протипожежною службою, організовувати спеціальні витяжки і відповідну вентиляцію, визначатися з охороною приміщення і т. д.
Найбільш витратною статтею виявляється придбання необхідного обладнання. Будь-яке медичне обладнання сьогодні надзвичайно дорого. При організації приватної клініки зупинятися на «бюджетних» пропозиціях не варто, доведеться купувати устаткування серйозних, зарекомендували себе виробників. Враховуйте також, що з придбанням та монтажем обладнання Ваші витрати не закінчуються, його необхідно буде регулярно якісно обслуговувати, потрібно постійно купувати витратні матеріали. Бізнес-планом все це повинно враховуватись.
Зрозуміло, багато що буде залежати від кваліфікації персоналу. Найкраще обладнання не допоможе неписьменному фахівця надати медичні послуги належної якості. До речі, можна організувати і консультації кваліфікованих лікарів з інших установ, запрошених у міру необхідності.