Відкриваємо бізнес з доставки їжі

Відкриття власного бізнесу сьогодні дуже популярне серед тих, хто не хоче працювати «на дядю» або просто хоче відкрити власну справу і самостійно розвиватися на ринку, ні від кого не залежачи. Існує безліч ідей бізнесу, які відносяться до абсолютно різних сфер діяльності. Комусь цікаво буде відкрити фірму в сфері туризму, комусь - в продажах послуг або товарів, а комусь - в ресторанному бізнесі.
Якщо вам цікава індустрія харчування і все, що пов'язано з ресторанним бізнесом, і якщо у вас поки немає можливості відкрити повноцінний ресторан з різних міркувань (брак досвіду, початкового капіталу), тобто інший, не менш привабливий варіант. Ви можете відкрити фірму з доставки їжі додому, в офіси. По-перше, для вас це стане відмінним досвідом організації справи в сфері громадського харчування, так і ризиків, що бізнес виявиться не рентабельним, практично немає.
У вас є два виходи організації такої справи. По-перше ,ви можете відкрити свою власну точку з приготування їжі, приймати там замовлення, комплектувати їх і доставляти за адресою. По-друге, ви можете домовитися з одним чи кількома ресторанами про свої послуги доставки їх їжі. Якщо ви укладете договір про співпрацю з кількома ресторанами, то у вас буде можливість представити клієнтам розширене і багатонаціональна меню.
Якщо ви вирішили відкрити свою власну точку з приготування і доставки їжі, що в цій справі є свої нюанси і підводні камені. Для початку варто визначити специфіку своєї майбутньої організації. Ви можете пропонувати своїм клієнтам страви російської, так і будь-якої іншої кухні або зробити акцент на швидку доставку, демократичність цін або якісне обслуговування і різноманітне меню. Після цього варто зайнятися пошуком персоналу та організацією розпорядку роботи. Відкриваючи подібну справу, ви повинні запам'ятати, що ваш перший і непорушний закон – це той закон, де клієнт завжди правий.Тому першочерговим є навчитися ввічливому і уважному ставленню. Репутація – це дуже важливо, адже часом на завоювання довіри з боку клієнтів може піти досить багато часу.
Центральним місцем вашого робочого приміщення однозначно стане кухня, тому саме в її устаткування варто вкластися по максимуму. Чим якісніше вона буде оснащена, тим смачніше і швидше там буде здійснюватися приготування їжі. Отже, ви будете отримувати більше замовлень. Не забудьте придбати холодильне обладнання для забезпечення постійних поставок продуктів, щоб завжди бути готовим до виконання термінових замовлень.
Другим за важливістю елементом вашого бізнесу повинна стати кур'єрська служба. При наймі робітників переконайтеся, що вони дійсно добре знають своє місто. Адже, наприклад, доставка обідів в офіси може бути пов'язана з певними проблемами на дорогах. Кур'єр має бути охайний, ввічливий, адже він – обличчя вашого підприємства.
При виборі необхідного приміщення, варто особливу увагу звернути на його розташування. Бажано, щоб воно було близько до транспортних вузлів міста. Це важливо тоді, коли не можна залежати від дорожнього руху в годину пік або в обід. Відкриваючи такий бізнес, потрібно пам'ятати про оплату комунальних послуг, орендної плати, реклами. Більш того, ні в якому разі не забувайте про ведення документації.