Як виставити стоп лосс? NO PROBLEM!

Чи бувало з вами, що в одній угоді втрачалося все депо? ( бувало ) Чи бувало, що кожного разу ринок зриває ваші стопи, а потім розвертається і йде в потрібну сторону? Може, часто трапляються серії з збиткових угод? Одна з причин, по якій відбуваються такі катаклізми - неправильна установка ордерів стоп лосс.

 

Як правильно виставити стоп лосс? Як знайти оптимальний рівень для стопа? І взагалі, чи варто їх ставити? Зараз розберемо всі ці питання «по кісточках»! Почну з самого початку.

Що таке стоп лосс?

Стоп лосс (англ. Stop loss) - тип відкладеного ордера, при спрацьовуванні якого закривається відкрита угода (або її частина). Наприклад, ви купили EUR / USD за ціною 1.3650 і встановили стоп лосс на рівні 1.3620. Як тільки ціна опуститься до рівня стоп лосс, угода автоматично закриється.

Стоп лосс є зручним інструментом для трейдерів ( хто це? ), Тому що дозволяє заощадити час і застрахуватися від великих втрат. Виставивши цей ордер при відкритті позиції, немає необхідності постійно спостерігати за ринком, так як в несприятливому випадку ви все одно не втратите більше, ніж встановили. Це особливо критично при поганому інтернет з'єднанні, коли зв'язок може перерватися в самий незручний момент.

Чи потрібно виставляти стоп лосс?

Так, ставити варто! Практично для всіх систем потрібно визначити рівень стоп ордери до відкриття угоди, але бувають і виключення. Якщо ви дотримуєтеся системної торгівлі, то який сенс відкладати виставлення стопа в довгий ящик? Зайвий раз випробувати свої нерви? Вони ж не гумові, набагато надійніше відразу обмежити ваші втрати, це моя думка, засноване на особистому досвіді.

 

Тут пам'ять повертає мене в 2008-2009 роки, коли я тільки почав торгувати ( як це було? )! 🙂 Я тоді працював без стопів, тому що не знав до відкриття угоди, де буду її закривати! Я взагалі тоді нічого не знав, не розраховував обсяг позиції, не знав, скільки втрачаю на спреді в довгостроковій перспективі, системність в моїх діях була відсутня, а мій рахунок через це сильно страждав. Намагався відкривати угоди на новинах, вгадувати довгострокові тенденції, переваги над ринком не було і в помині. Думаю, схоже діють всі новачки, зав'язуйте з цим прямо зараз !!! Проявіть волю і задайте самі собі ці питання, вирішите їх раз і назавжди! Побачите, як якісно покращитися ваша торгівля!

Як ставити стоп лосс?

Набрали в пошуковику « як виставити стоп лосс »І зайшли на мій блог? Зараз ви дізнаєтеся відповідь ... хвилиночку ... в довіднику по біржовій торгівлі подивлюся ... Ви адекватна людина якщо так зробили?!?!?! Як ви уявляєте собі відповідь на це питання? Може бути «ставте на 30 пп нижче» або «на рівні 10 см від верхнього краю екрану»? Мене просто жахає ситуація, що люди задають це питання !!! Він в принципі не коректний. Не можна відповісти на це питання однозначно для всіх трейдерів. Це все одно, що запитати «як винайти те, що ще не винайшли?». Повна маячня!!!

Мене виводять з себе сайти, які радять якийсь спосіб для виставлення стоп лосс! Ваш спосіб найкращий і підходить абсолютно всім ??? Яка дурниця !!! Слів не вистачає, які можна друкувати! Наприклад, радять ставити за останній корекцією. Але ніхто не вказує, що цей спосіб застосовують для трендового торгівлі, та й методів проходження тренду сотні!

 

А що якщо людина вчитися торгувати проти тренда (як ця система), або вивчає парний трейдинг, а може на новинах? Читав, що в російському інтернеті 98% інформації про біржову торгівлю не відповідає дійсності, повністю погоджуся з цим (ще одне підтвердження ) !!!

Вибір методу виставлення стоп лосс потрібно починати виходячи з вашої системи. Не потрібно читати сайти, які радять один метод або шукати відповіді на форумах, знайдіть відповідь самі! Придумайте кілька способів виставлення стопів і протестуйте кожен на вашій системі, по якій торгуєте або тільки збираєтеся. Виберіть найефективніший і спробуйте його поліпшити. Усе! Ось так просто, тільки потрібно взяти і змусити себе проводити тести. Якщо ви інтуїтивний трейдер і торгуєте без системи, то вам підкажуть зірки, як виставити стоп лосс. 🙂 Жартую, просто торгувати системно набагато простіше, ніж навмання. Більшість прибуткових трейдерів в світі системні, тому приєднуйтесь, якщо це не так! До системності прийти не просто, я не раз міняв тактику торгівлі, перш, ніж знайшов свою: «6 методів технічного аналізу ринку, які я спробував!»

Методи установки стоп лосс.

Якщо з фантазією ви не дружите, то кілька методів я вам підкажу. Для трендової торгівлі часто використовують близькі стопи і великі профіти. Таким чином, буває багато дрібних втрат і мало прибуткових операцій, які окупають втрати і приносять прибуток. Можна використовувати фіксовану кількість пунктів, наприклад 30 пп нижче або вище від ціни відкриття, може 50 пп, а може бути всього 10 пп. Потрібно пробувати саме на вашій системі. Можна відрахувати останні 10 барів і виставити стоп під мінімумом з цих 10 барів. Дуже хороший метод. В одній з моїх систем я виставляю стоп на / під поточним баром, прибуткова система і метод.

 

Для протівотрендовой торгівлі так само підійде фіксовану кількість пунктів, для всього підходить. Можна для початку розрахувати рівень профіту, і на такій же відстані, але в іншому напрямку виставити стоп (або скоротити відстань удвічі). Можна закривати угоди по часу. Наприклад, якщо через добу після відкриття позиції, угода перебуває в мінусі, то закрити її. Якщо в плюсі, то виставити безубиток.

Як бачите, способів виставити стоп лосс купа, це тільки те, що перше спало на думку. Включіть фантазію і придумаєте ще сотні дві!

Приклад установки стоп лосс в терміналі MetaTrader4.

Тепер покажу, як виставити цей ордер в найпопулярнішому терміналі для торгівлі.

При відкритті ордера з ринку, у вікні введення даних є спеціальне поле, як показано на малюнку:

Приклад установки стоп лосс в терміналі MetaTrader4

Встановлюєте потрібний рівень ціни для автоматичного закриття позиції, і можете сміливо займатися своїми справами! 🙂

Що робити, якщо ви вже відкрили ордер, а стоп лосс встановити забули? В панелі відкритих ордерів вибираєте потрібний, клікаєте по ньому правою кнопкою миші, з'являється таке вікно:

стоп лосс

Вибирайте пункт «Модифікувати або змінити ордер», з'явиться вікно, в якому можна змінити існуючий або додати новий рівень стоп лосс:

стоп лосс

Висновок.

Якщо у вас є система торгівлі ( як створити? ) Або приблизний план, не шукайте готових методів виставлення стоп лосс. Придумайте самі і протестуйте ваш метод. Я не напишу якихось рекомендацій, їх повно в інтернеті, сам переконався, якщо вам потрібні рекомендації - знайдете. Якщо ви хочете навчитися торгувати, то пробуйте шукати відповіді самі! У вас з'явиться досвід, і ви дійсно знайдете краще, а не перше-ліпше. Пам'ятайте, що більшість трейдерів втрачають гроші. Не робіть так, як роблять усі! Виставляти стоп лосс, як порадили на якомусь сайті, зможе кожен дурень, в результаті втратить гроші. Вам це потрібно? Якщо немає, то працюйте, пробуйте, а не шукайте готові відповіді !!! Щоб знати, як поєднати виставлення стопа і обсяг ордера, раджу цю статтю: «Дізнайтеся, яким повинен бути розмір позиції!»

З вами був приватний трейдер. Запрошую всіх читачів підписатися на оновлення в формі нижче, або додавайтеся в соціальних мережах, так ви дізнаєтеся першими про публікацію нових статей! Бажаю вам великих прибутків, поки!