Заробляємо на бондарному мистецтві

Для заснування власного перспективного справи, бочка може бути взята за основу. Ще з давніх часів відомі дерев'яні бочки. У них зберігали вино, з їх допомогою купалися і вмивалися, у них набирали воду. Сьогодні класичні дерев'яні бочки не так поширені і популярні. Швидше за все, це викликано розробкою матеріалів нового покоління, що процес виробництва бочок зробили менш дорогим і більш простим. Найчастіше, на сьогоднішній день, бочки виготовляються з металу, і, зрозуміло, з різного роду пластмаси.Однак, повного зникнення класичного бондарного мистецтва зовсім не сталося. Навіть у наше століття технологій, залишилися майстри, що виготовляють бочки з дерева, практично за тими ж технологіями, якими користувалися наші пращури.

Сьогодні дерев'яні бочки використовують в різних цілях. В першу чергу вони затребувані серед виробників різноманітних алкогольних напоїв (для зберігання коньяку, віскі і різного роду вин). Бочки з дуба підходять найкраще для цих цілей. Весь аромат і смак напою зберігається найкращим чином саме в таких ємностях.

Також порівняно широко дерев'яні бочки застосовуються для різних засолов. У них дуже добре вимочувати м'ясо перед в'яленням, квасити капусту, солити огірки, помідори і т. п. В таких цілях використовують барила, як невеликих розмірів, так і повноцінні великі бочки для одночасного засолу великої кількості продуктів. Ймовірно, зараз багато наші мами з татами або дідусі з бабусями згадують, які смачні раніше були соління. Таких зараз вже не знайдеш. А все тому, що використовується інша тара.Якщо у свій час готувалося це все в бочках з дерева, то на сьогоднішній день використовуються банки зі скла.

Бочки з дерева великих розмірів також мали свою популярність в інтер'єрному дизайні. Їх можуть застосовувати замість звичайних ванн. Так як навіть в старовину, особи королівського роду, приймали не гарячу ванну, а «гарячу бочку». На сьогоднішній день цей звичай знову стає актуальним. Незважаючи на величезну різноманітність ванн сучасного типу, окремі сім'ї у себе вдома для купання ставлять якраз бочки з дерева. Вони вважають (і з ними можна погодитися), це вкрай корисно для здоров'я цікаво та креативно.

З точки зору розвитку власного бізнесу в цій сфері, насамперед, ви повинні все це любити. Так як виробничий процес вимагає прямого, так би мовити, втручання людини і є досить непростою. Безумовно, на сьогоднішній день є велика різновид обладнання, що полегшують виробничий процес. Однак, без розуміння технологій не можна ніяк. Для того, щоб збирати бочки, необхідно навчитися бондарному ремеслу. Якщо у вас немає такого досвіду, бажано звернутися до майстрів, які могли б вас навчити.Або ж влаштуватися на роботу у відповідне підприємство, яке займається виготовленням бочок.

Піти можна й іншим шляхом. Шляхом організації власної майстерні. Вам знадобиться для цього відповідні матеріали і приміщення. Основною складністю тут буде пошук бондарів. Так як це справа не можна назвати поширеним.

Сам процес виготовлення бочок починається з заготовок клепок. Прямокутної форми, фактурні дощечки називаються клепками. Заготовляють їх, залежно від цілей, з різних порід дерева. Клепка є основним матеріалом. Для простоти розуміння, це планки з дерева, які залізними обручами одна з одною щільно зістиковано. Для отримання дійсно довговічною і якісної бочки, клепку, попередньо підготувавши її, необхідно сушити під відкритим навісом протягом двох років.

Далі можна приступати до безпосереднього виготовлення бочок, попередньо відправивши клепки в спеціальну парильню, де дерево, для гнучкості, зволожується і прогрівається до певної температури.

Далі дощечки можна стикувати, надаючи виробу необхідну форму, вставляючи, якщо потрібно, кришку і дно. Після цього, за допомогою металевих чи дерев'яних обручів, конструкції потрібно закріпити, і, протягом від півгодини до п'ятдесяти хвилин, обпалити на відкритому вогні. Потім бочку слід відполірувати, і обробити спеціальними розчинами.

Ось, власне, і весь виробничий процес. Насправді все дещо складніше, ніж здається на перший погляд, але принципи ми описали в точності. При бажанні, цього ремесла можна навчитися. З точки зору перспектив, то в умовах наявного попиту і малої кількості майстрів, вони виглядають дуже привабливими. Успіхів вам!