Заробляємо на ландшафтному дизайні

В нашій країні поступово набирає свої оберти бізнес заснований на ландшафтному дизайні. Ця діяльність щільно пов'язана з будівельною галуззю, і під час економічного спаду, що спостерігається деяке заспокоєння. На поточний момент ситуація почала поступово покращуватися і тільки досвідчені й сильні гравці змогли залишитися на ринку після кризи. Але, в цьому бізнесі пробувати себе можна і починаючим компаніям. Велика кількість компаній, що займаються ландшафтним дизайном сьогодні зосереджені саме в столиці, а ось в областях ця ніша практично порожня.Тому, молодим фірмам починати розвиватися можна саме там.

Зараз є кілька видів компаній, що працюють в даному напрямку: 1) автономні фірми, які мають у своєму штаті співробітників, які виконують всі необхідні роботи, тобто повний їхній цикл (фахівці з рослин, дизайнери, будівельники та інші). Такі компанії повинні бути забезпечені всією необхідною технікою та інструментами. 2) Початківці компанії, які займаються ландшафтним дизайном. По суті, це ті ж великі фірми про яких ми говорили вище, тільки в, так званому, зародковому стані. В цьому випадку, в компанії працюють лише кілька фахівців.Вони роблять частина робіт і розробляють дизайн, але, разом з цим, співпрацюють з окремими будівельними бригадами або будівельними компаніями, звертаючись до них за додатковими послугами.

Давайте розглянемо, якими послугами займаються фірми другого типу:

— готують ділянки;

— очищають ділянку від небажаної рослинності;

— планують рельєф ділянки;

— опрацьовують і встановлюють дренажні системи на певних ділянках;

— займаються посадкою газонів, дерев і інших рослин;

— на ділянці прокладають доріжки;

— влаштовують різні штучні водойми (озера, фонтани тощо);

— виготовляють і встановлюють невеликі архітектурні форми;

— організовують освітлення території ділянки;

— встановлюють автоматичні системи поливу, тощо;

В залежності від розмаху діяльності тієї або іншої фірми, у кожній з них цей список може бути різним.

Для організації бізнесу на дизайні ландшафтів, у першу чергу ви повинні знати всі нюанси цієї послуги і розуміти саму її суть. Почніть з найбільш правильного рішення — влаштуйтесь на роботу у вже діючу компанію в цьому сегменті ринку. Завдяки цьому, ви відчуєте зсередини весь процес і побачите, як все працює. Крім цього, у вас з'явиться можливість придбати потрібний запас знань, який згодом вам стане в нагоді для роботи з вашими клієнтами. Як тільки ви отримаєте повну картину цього бізнесу, можете починати свою справу.

Для початку, зареєструйтесь як приватний підприємець, купіть потрібне обладнання, найміть необхідний персонал і орендуйте офіс. Це буде перша, найбільш легка, половина вашого шляху в цьому бізнесі. Залучення клієнтів є самим важким процесом. Тут потрібно розглянути кілька методів:

— створення власного сайту;

— розміщення оголошень в тематичних журналах, газетах тощо;

— розклеювання оголошень.

Давайте більш детально обговоримо перший спосіб залучення клієнтів. Вашими клієнтами в основному будуть люди забезпечені, і вони, як і багато інших людей, які їх цікавлять послуги та товари часто шукають в мережі інтернет. Так що приділіть створення власного інтернет сайту більше уваги. Адже, він не тільки буде надавати потенційним клієнтам портфоліо і ціни на послуги, що надаються, але і представляти детальну інформацію про компанії. Налаштуйте контекстну рекламу, і ви отримаєте перші плоди вже через зовсім короткий час після запуску.І подумайте про seo оптимізації для більш довгострокового ефекту.

Зараз, ми відносно побіжно розглядали бізнес ідею, побудовану на відкритті студії ландшафтного дизайну. Пошук клієнтів та сезонність є одними з основних проблем цього бізнесу. Однак, при грамотному побудові справи, окупність невеликий такої компанії може скласти близько одного року.