Заробляємо на розведення в домашніх умовах зябликів

Увагу своїх власників кожен окремий вид вихованців ніж приваблює. За незалежний характер люблять кішок, вони залучають також своєю самостійністю і, безумовно, зовнішнім виглядом (ці милі пухнасті звірята мало кому байдужі). Кому подобається у тварин надійність і відданість тим за душі собаки. А для активних та комунікабельних людей папуги є ідеальним варіантом. З подібного роду птахами залишитися на самоті практично неможливо.

Що ж стосується зябликів, то ці птахи також досить поширені. Вони, крім порівняно цікавого зовнішнього вигляду, виділяються за рахунок своїх вокальних даних.

Вони є прекрасними співаками, і нітрохи, красу своїх пісень, не поступаються канаркам або соловьям. У самців зябликів в своєму репертуарі є цілих десять різного роду пісень. При цьому, ці прекрасні мелодії, багато з них можуть відпускати одну за іншою, при чому безперервно.

Співочі якості зябликів та привабливий зовнішній вигляд, роблять цих птахів надзвичайно привабливими для утримання в домашніх умовах. Маса потенційних клієнтів, які цю дивну птицю побажають купити, завжди знайдеться. Таким чином, можна говорити про бізнес по розведенню зябликів.

Слід відразу виділити, що навіть в умовах невибагливості цих птахів до навколишнього середовища і поширеності, в неволі вирощувати зябликів іноді буває відносно складно. І основні труднощі полягають у створенні оптимальних умов для їх життя. Безумовно, можна утримувати зябликів і в маленьких звичайних клітинах. Проте це відноситься тільки до однієї птиці.

Якщо ж ви розраховуєте на зябликах зробити бізнес, то точно доведеться напружитися. І стосується це, в першу чергу, будівництва клітин. Якщо бути точніше, то для комфортного проживання зябликів, простий пташиної клітки буде недостатньо, а знадобиться розташований на вулиці повноцінний вольєр. Таким чином, розводити птахів у такого роду умовах досить проблематично, особливо для жителів міських квартир.

У вольєрі повинно бути відносно просторо. Особливо, якщо планувати зміст в одній зграї декількох самців. Вся проблема в тому, що самці цих птахів досить бурхливо заступаються за власну територію. І порушення цих територіальних меж їх родичами може привести до жорстокої бійки. Щоб уникнути цього, потрібен вольєр порівняно великих розмірів. В середині цього вольєра потрібно побудувати конструкцію з гілочок, басейн невеликих розмірів і висадити кустарні рослини на підлозі.

З точки зору самок, їх може бути більше самців, тому що останні схильні заводити відносини відразу з кількома самками. Якщо у вас вийде створити хороші умови, потомство зяблики будуть давати два рази на рік. Визначити приготування до гніздування можна за видозміною забарвлення дзьоба самців (він стає блакитно-сірим). У вольєр, в цей час, необхідно покласти побільше сухої трави, вовни, пір'я і гілочок невеликого розміру. Для будівництва гнізда самки зябликів будуть використовувати саме ці матеріали.

Тільки з'явилися на світло птенчики швидко оперяються і ростуть. Повністю самостійними вони стають вже через два тижні. Тепер їх можна переселити в інші вольєри або продати.

З точки зору годування зябликів, то ніяких складнощів тут немає. Годувати їх можна, як тваринами, так і рослинними кормами. В їх щоденний раціон може входити морква, хліб, черв'яки, гусениці, насіння різного роду рослин (наприклад, льону), бур'янисті трави і т. д.

Пташенят (вже зміцнілих) можна продавати через різні групи в соціальних мережах, за допомогою власної сторінки в інтернеті або в зоомагазини. Крім цього, свою увагу варто звернути на всілякі сайти оголошень. З точки зору ціноутворення, тут багато що залежить від різних факторів. Навскидку, мінімальна вартість за одну птицю може становити від п'ятисот рублів.

Ще одним важливим моментом є продаж і покупка саме пташенят. Вони мають властивість краще пристосовуватися до звичайної пташиній клітці і легше звикати до неволі. Успіхів вам!