Здаємо автомобілі в оренду

Оренда автомобіля в європейських країнах давно стала нормальним дією і приймається як національна риса. Що стосується нашої країни, то ситуація далеко не така. Так, і у нас росте цей бізнес, за останній рік автопрокат склав близько 1500 машин, але ця цифра, на жаль, дуже мала в порівнянні з іншими країнами.
Є такі варіанти для відкриття фірми, що займається прокатом автомобілів: придбати цілий парк машин або в лізинг. Другий варіант відрізняється малими витратами на стартовому етапі, але і не значною чистим прибутком. Придбані в лізинг машини до кінця другого року, стають дорожчими на 17-18%.
Відкриваючи свій бізнес по прокату потрібно зрозуміти одне, чи готові ви купити в парк близько 30 машин. Така кількість автомобілів може принести вам дохід приблизно 10 — 15 тис. $. До того ж потрібно подбати про те, щоб там били різні представники транспорту: і економ класу, і машини бізнес класу, а також представницькі автомобілі. Бізнесмени відступають від ідеї покупки автомобілі бізнес класу, особливо для невеликих містах, боячись, що попит на них так і не з'явиться. Виходячи з досвіду популярних прокатів, можна зрозуміти, що купівля дорогих автомобілів принесе не поганий стабільний дохід. Так, безперечно, такий транспорт буде рідше братися в прокат, але і вартість буде в кілька разів більше ніж на звичайну.
Що ж потрібно для відкриття такої фірми? Першим ділом зареєструйте компанію, для необхідності знайдіть офіс, окрему парковку, подбайте про наявність автомобілів. Офіс може бути площею не більше 20-30 кв. м. на Території парковки залежить від кількості машин. Потрібно відштовхуватися від того, що одна машина займає приблизно 8-10кв.м. Мінімальна кількість транспортних засобів може становити 10 машин. Якщо ж справу буде йти не так, і ця кількість буде ще менше, то така справа не буде приносити бажаний дохід, і що найстрашніше — навіть не вийде «в нуль».Якщо прислухатися до слів досвідчених орендодавців, то для 10 автомобілів потрібно стоянка площею приблизно 70кв.м.
Для початку вашого бізнесу, потрібні такі працівники: бухгалтер, технічні працівники для тестування справності транспорту, а також їх обслуговування, водії, які налагодять співпрацю зі страховими фірмами. Якщо є бажання у працівників і самого бізнесмена, то деякі посади можна робити відрядними.
Якщо говорити про платі на прокат автотранспорту, то вона обійдеться людині приблизно о 17-30 $, а бізнес-класу – 45-80 $. Виходячи з вище сказаного, можна зрозуміти одне, що це не таке вже й дешеве задоволення. Але всі заможні люди мають свій особистий автотранспорт. Хто тоді буде користуватися послугами автопрокатної фірми?
Водії стануть головною аудиторією. Бувають випадки, коли людина за невідомих обставин, часто позбавляються своєї машини: вона на ремонті, або перебуваючи у відрядженні. Насправді причин може бути багато. У зв'язку з наявністю власного транспорту рідко хто починає їздити громадським транспортом, а користуватися послугами таксі вийде набагато дорожче. Ось саме тому люди середнього класу будуть вашими потенційними клієнтами.
Також є ще одна гілка суспільства, яка дуже цікавиться прокатом автомобілів, це ті, які з допомогою транспорту хочуть створити потрібне враження. Тому вони використовують їх для поїздок на важливі зустрічі або переговори.
Бувають і такі клієнти, які беруть автомобілі на кілька годин. Це найчастіше відбувається у зв'язку з урочистостями: весіллям, випускними і т. д. В таких випадках віддавати автомобіль краще з водієм.
І так в кінці давайте підіб'ємо приблизні витрати на прокат 10 машин. Реєстрація фірми обійдеться вам приблизно в 250 $, також вартість стоянки на 7 паркувальних місць вийде близько 500$ на місяць. Що стосується приміщення під офіс, то воно може бути і не дорогим, головне наявність хорошого ремонту. Рекламу ви можете створити і в Інтернеті або місцевих газетах. Також потрібно порахувати розмір зарплат, вартість автомобілів.
В кінці нашої статті хочеться відзначити, що цей бізнес буде дуже популярний, так як цей ринок не перенасичений, і що найголовніше попит на нього постійно зростає.