Бізнес-ідея: організація тренінгів

Останнім часом, свою справу в сфері послуг освіти стали дуже популярні серед різного роду ділових людей, тому що воно не потребує великих капітальних вкладеннях. Сьогодні досить непогано зарекомендували себе психологічні та тренінгові центри, які популярні серед широкого кола людей.

Як і всі інші бізнеси, цей також має свої нюанси. Існують два шляхи для проведення подібних семінарів: організація агентства, яке буде працювати як посередник між тренерами і клієнтами або заснувати компанію з високим рівнем професіоналізму, в яку найняти тренерську команду для проведення занять.

Розглядаючи перший варіант, варто відзначити, що тренерам платити не потрібно. Ваша задача в цьому випадку буде полягати в питаннях організації всього процесу: для корпоративних клієнтів запропонувати існуючі тренінги, далі для них знайти тренерів, які володіють необхідними професійними навичками для проведення такого роду занять (управління, збут, маркетинг тощо). Ви лише будете брати обумовлений відсоток за свої послуги.

Очевидні плюси такого варіанту розвитку бізнесу: на першому етапі потрібні незначні вкладення (вам буде необхідно заплатити за оренду приміщення, розмістити рекламу з ЗМІ та інтернеті, заплатити за роботу менеджерів з продажу та зареєструвати індивідуальну підприємницьку діяльність, що напевно потрібно зробити в першу чергу), вам також не потрібно спеціальної освіти або підготовки в цій сфері.

Однак істотні і недоліки. При тому, що агентство пропонує значний спектр різноманітних тренінгів, клієнтові набагато вигідніше безпосереднє звернення особисто до тренера, уникаючи посередників, тобто вас. Ви також не можете дати клієнтові гарантію високої якості проведених семінарів, тому що більшість спеціалістів (або навіть усі) є тимчасовими тому, ваше агентство ризикує втратити напрацьовану репутацію.

Розглядаючи другий варіант і створюючи компанію зі своєю командою, важливо згадати, що це будуть середні і великі фірми, які повинні мати у своєму штаті своїх професійних тренерів. Природно, вони спеціалізуються вже на вузькому профілі, але в теж час гарантувати якість ви зможете. Наприклад, тренінги особистісного розвитку, тренінги по досягненню успіху, консалтинг та інші. Недоліки цього варіанта організації бізнесу спостерігаються в наявності щодо серйозного стартового капіталу, який може досягати сотень тисяч рублів.В них увійде оренда офісів, спеціальне обладнання, витратні матеріали та заробітна плата тренерів.

Крім цього, від організатора бізнесу буде залежати розвиток такої компанії: в його завдання буде входити правильна оцінка попиту на ринку послуг, вибір найбільш затребуваною тематики та оцінка рівня майстерності тренерів, так як від професіоналізму останніх залежатиме подальша співпраця та збільшення бази постійних клієнтів.