Бізнес ідея: відкриваємо коворкінг-центр

Експерти з нерухомості відзначають, що за найближчі кілька років значно збільшиться кількість підприємців бажаючих орендувати офісні приміщення малої площі, за прийнятною ціною і, відповідно, з гідною ступенем сервісного обслуговування.

По суті, вже зараз присутні скарги щодо завищених тарифів на орендну плату, і щодо нестачі офісів площею 10-20 квадратних метрів.

Для того, щоб задовольнити підприємницький попит і ліквідувати подібного роду невдоволення є можливість вже зараз почати порівняно новий бізнес, який буде приносити постійний прибуток — коворкінг-центр.

При організації коворкінг центру, вам потрібно розглянути кілька важливих нюансів.

По-перше, для цього потрібно буде відремонтований і доглянутий офіс, з досить великою площею, який можна буде поділити на декілька робочих зон, з необхідним технічним обладнанням.

По-друге, не забудьте про необхідність у комунікаціях, а саме електрику, телефонні лінії, інтернет, вода, санвузли тощо

По-третє, чималою перевагою буде наявність обладнаної кухні, кафе або їдальні в коворкінг центрі. До речі, на кафе або столових можна отримувати додаткових дохід.

У доповненні до цього всім клієнтам запропонуйте елементарну меблі — стільці та столи, можна також подумати і про диванах для відпочинку.

Для успішного розвитку даного бізнесу, в приміщенні повинні дотримуватися банальні правила чистоти і порядку. Не потрібно купувати в офіс новинки всілякої техніки, так як це буде відображатися в орендній вартості приміщення для підприємців, так як орендуючи робоче місце в коворкінг центрі, для них найбільш важлива економія.

Можете запропонувати юридичні послуги вашим клієнтам у вигляді бонусів. Вони можуть включати в себе консалтинг, аудит, а також навчання різним іноземним мовам. Завдяки цьому, ваш центр може перетворитися в приваблива пропозиція для всіх початківців підприємців і в прекрасну можливість отримувати стабільних дохід для вас особисто.

Головним для офісу є, звичайно ж, його зовнішній вигляд та місце розташування.

Для початку, власник коворкінг центру, може орендувати офісне приміщення, а в подальшому, за фактом розвитку, можна задуматися і про його купівлю. До того ж на початковому етапі, ви можете використовувати навіть колишні гуртожитки і квартири, відповідно їх переобладнавши. Безумовно, не завжди буде вигідною їх планування, однак у багатьох бізнесменів місце розташування офісу в центральних районах міста користується підвищеним попитом.

В коворкінг центрі вартість орендної плати буде залежати від ряду факторів — набору використовуваної техніки, місця розташування, міста, в якому він знаходиться, і навіть меблів. Наприклад, орендна плата за одне робоче місце в коворкінг центрі в Москві буде коштувати від 150 доларів, таким чином, в іншому місті чи навіть в московській області ціни будуть значно нижче.

Особливо затребувані подібні центри або місця в них серед фрілансерів, індивідуальних підприємців, туристичних агентств і IT-компаній. При правильній організації цього бізнесу з проблемою відсутності попиту ви навряд чи зіткнетеся, особливо у великих містах.