Бізнес на адреналіні: картинг

Картинг для підлітків! Це міні-гонки! Так про картингу кажуть песимісти. Завсідники ж всіляких картинг-центрів говорять інакше. І це далеко не підлітки. Це люди у віці від 23 до 40 років, цілком забезпечені, і приходять вони в ці центри за гонкою, адреналіном і швидкістю.

Ключовий момент для чарівної і хорошої гонки це звичайно траса. Вона повинна бути в першу чергу безпечне, але з іншого боку і цікавою. Для цього потрібно спланувати круті і вузькі віражі. Разом з цим, захоплюючись проектуванням екстремальних трас, не потрібно забувати про те, що карти можуть врізатися в відбійники або один в одного і навіть перевертатися. А травми серед клієнтів неприпустимі.

Відчувати межі потужності свого сталевого коня гонщик, в процесі їзди, не повинен. Для цього намагайтеся уникати прямих затяжних ділянок. Мости трасі роблять своєрідну родзинку. Але їх також потрібно створювати з розумом. Підйом повинен бути не більше ніж 5°, в іншому випадку знову виникає небезпека для гонщиків.

Перетворити клієнтів у гонщиків лише одними віражами вам не вдасться. Вжитися в роль «гонщику» допоможе яскрава екіпірування. Ціна питання: за уніформу від 400 до 1600 рублів, за шолом – близько 500 рублів. Щоб під час їзди водій не відчував дискомфорту, форма повинна бути, безумовно, підібрана за розміром. Вам знадобляться 16 шоломів чотирьох розмірів і 16 комбінезонів шести різних розмірів. І це для обслуговування тільки восьми картів.

Якщо в оснащення картодрому вам вдасться впровадити (ціна від 5 тисяч доларів) хронометричну систему ви будете мати значну перевагу перед своїми конкурентами. Так як картинг є спортом на межі розваг. І, звичайно ж, вкрай цікаво учасникам заїзду вигравати і обганяти один одного. Саме хронометричні системи ці моменти і відстежують.

Не забудьте і про телеметричної системи, відстежує відвідуваність картодрому. Її вартість варіюється від 10 тисяч доларів. За ці гроші ви можете бути впевнені в охайності свого касира.

Ну і звичайно самі карти. Їх ціни варіюється від 2,5 до 5 тисяч доларів. На думку експертів, кращими у співвідношенні якість-ціна є чеського виробництва карти.

Найбільші витрати по обслуговуванню картів буде йти на гуму. Вартість одного комплекту від 50 до 200 доларів. Міняти гуму, при хорошому потоці клієнтів, вам доведеться в середньому два рази на місяць. У ці ж витрати можна внести пальне (95-й бензин) і запчастини. Карти будуть ламатися часто і постійно. В основному з вини клієнтів, за що відповідальності вони нести не будуть.
На початкових етапах цього бізнесу доведеться витрачатися на власне просування. Реклама в чоловічих журналах і на радіо буде найбільш ефективною.

Для просування картодрому частіше організовуйте всілякі змагання та чемпіонати. Особливої прибутку це не принесе, однак, зможе забезпечити стабільний приплив нових клієнтів.

Доцільно будувати криту трасу, так як картинг є сезонним бізнесом. Тут зверніть увагу на орендну плату. Оплачуючи дорогу оренду, запросто можна прогоріти, так що потрудіться (особливо в місті-мільйонері) знайти приміщення з платою за оренду менше 10 доларів за один квадратний метр.
Щоб ваші капітальні вкладення швидко окупилися, намагайтеся організувати додаткові джерела заробітку, розширивши цільову аудиторію. Крім стандартних прокатів картів можна непогано заробити на корпоративних заходах. Природно для цього необхідно забезпечити рівень сервісу на справді високому рівні. Обов'язковими умовами будуть ресторан на території, ввічливий персонал і чисті санвузли. Співпрацюйте зі всілякими агентствами, які організовують гідні шоу-програми, розробляють сценарії заходів, та в цілому, створюють будь-які свята і вечірки.Якщо клієнти залишаються задоволеними, подібні агентства зазвичай діляться прибутком.

В цілому рентабельність бізнесу близько 35-55% в рік. В таких умовах, не дивлячись на високі початкові капітальні вкладення, все це досить швидко окупається і приносить гідний прибуток.