Бізнес на платіжних терміналах

Можливостей заробити існує безліч, адже наш світ настільки багатогранний! Головне вибрати те, що дійсно буде користуватися попитом. Сьогодні стільниковий зв'язок є невід'ємною частиною життєдіяльності людей. Однак кошти на рахунку час від часу закінчуються, і баланс необхідно поповнити. Звичайно, можна піти в салон стільникового зв'язку, але найбільш оптимальним варіантом може стати термінал оплати, за допомогою якого ви можете оплатити послуги стільникового зв'язку, інтернету, комунальні послуги, а також кредитні заборгованості.

Багато підприємців вже не раз звертали увагу на можливість придбання та встановлення таких терміналів, але, як правило, для початку роботи їм не вистачало не стартових вкладень, але інформації по технічним і різних організаційних питань. Наприклад, багато часу йде на те, щоб вибрати термінал того чи іншого виробника, зрозуміти, на які критерії звертати увагу, яке програмне забезпечення вибрати.

На даний момент на сучасному ринку існує величезна кількість терміналів самих різних виробників. Найбільш відомими, безперечно, можна назвати мережі «Елекснет», «Мульти-каса», «Уникасса». Якщо врахувати, що цей вид бізнесу з'явився досить давно (уже в 2005 році в країні було встановлено близько восьми тисяч терміналів), його все ж можна назвати порівняно новим і перспективним для збільшення свого доходу. Кожен термінал може в середньому приносити близько чотирьохсот тисяч рублів у рік чистого прибутку.

Такий вид бізнесу дуже гарний також і тим, що користь від його використання безсумнівна. Так, абонент отримує можливість оплачувати свої рахунки в будь-якому терміналі, в будь-якій точці міста, в будь-який час доби, з максимальною швидкістю і зручністю. Власник терміналу, інакше кажучи, підприємець, буде отримувати від 3 до 5 % від суми проведених платежів, а також комісію від операторів.Такі термінали також дуже зручні тим, що вони займають не багато місця, дуже компактні, зручні, а також значною мірою знижують витрати на організацію робочих місць і заробітну плату касирів та інших співробітників.

Коли цей бізнес вигідний?

Якщо ви бажаєте відкрити бізнес з організації платіжних терміналів, то це в будь-якому випадку буде вигідно. Або у випадку, якщо це — додатковий бізнес, або якщо це — модернізація основного бізнесу. Якщо це стане додатковим бізнесом, то ви можете встановити платіжні термінали в своїх торгових точках. У цьому випадку ви будете отримувати дохід не лише від терміналів, а й від збільшення продажів. Адже покупці будуть заходити в магазин, залучені також і новим сервісом, заодно знайомлячись з асортиментом магазину.Більше того, у такому випадку власник магазину буде істотно економити на оренді місця для терміналу, так як він встановлений на території власної торговельної точки. Інкасацію також може виконувати працівник магазину.

Якщо ви є дилером мобільних операторів, то встановлення платіжних терміналів може розглядатися як можливість модернізації основного бізнесу. Такі кіоски дозволять заощадити на касирів, які приймають платежі, а також заощадять плату за оренду.

Як почати?

Як кажуть експерти, зразкова початкова вартість стартових вкладень, повинна скласти від десяти до тридцяти тисяч доларів. По-перше, вам потрібно буде придбати сам термінал, створити інфраструктуру для обслуговування терміналів, а також трохи витратити на рекламну кампанію.

Нижче представлений приблизний план дії підприємця, який хотів би зайнятися платіжними терміналами:

·  Підприємець купує термінал оплати і підписує договір з організатором платіжної системи.

·  Підприємець встановлює свій автомат або на орендованій площі, або на своїй, а також призначає відсоток комісії з кожного проведеного платежу (приблизно 1-3%) або фіксовану суму (5-10 рублів).

·  Для підприємця відкривається окремий особовий рахунок організатором платіжної системи.

·  Підприємець повинен внести на рахунок авансовий платіж, щоб отримати доступ до інформаційної системи. Робиться це для того, щоб мати доступ для контролю стану депозиту і поточних операцій на терміналі.

·  Після цього підприємець може розпочинати приймати платежі від населення. Відразу ж після того, як той або інший абонент оплачує послугу, ця інформація відразу ж надходить на сервер, після чого з особового рахунку відбувається автоматичне зняття цього платежу та перерахування її на рахунок одержувача платежу.

·  Підприємець повинен регулярно перевіряти суму, що залишилася на особовому рахунку, а потім поповнювати депозит.

·  Підприємець отримує комісію з абсолютно кожного платежу, а в кінці місяця – додаткове винагороду від оператора послуг.

·  Зі свого доходу підприємець також повинен сплатити податок державі.

Платіжний термінал і його вибір

Найбільш витратною частиною бізнесу такого роду для кожного підприємця є покупка самого терміналу. На сьогодні його вартість складає від сімдесяти до ста вісімдесяти тисяч рублів. Для того, щоб мінімізувати свої витрати, можна для початку придбати недорогий термінал, який буде представлений в мінімальній конфігурації. У майбутньому можна вкладати більше коштів для його удосконалення (купівля копюроприемника з великим стекером, надійним принтером і так далі). На перший час можна вибрати купюроприймач з стекером на півтори тисячі купюр.Обов'язково потрібно пам'ятати, що термінал повинен мати сторожовий таймер для подальшого виявлення несправностей. Також пильну увагу варто приділити чековому принтера, розрахованому на великий рулон паперу. Це буде сприяти зниженню ймовірності того, що принтер залишиться раптом без паперу.

Також дуже важливо, щоб автомат був доступний для сервісного обслуговування: всі частини повинні легко зніматися, а корпус добротно захищений. Зверніть увагу і на термін гарантійного обслуговування.

Платіжна система і програмне забезпечення

Рівно половина успіху залежить від правильного вибору відповідної платіжної системи. Від неї залежатиме перелік постачальників послуг, розмір винагороди, а також оперативність і стабільність обслуговування. Найбільш прийнятними постачальниками можна назвати системи «Cyberplat», «E-port», «ОСМП». Саме ці компанії відрізняються великими оборотами і географічним охопленням.

Готове програмне забезпечення постачають такі компанії, як «АСПБ», «SFOUR», «AUTO-PAY», «ОСМП», «Гротеск», «Штрих-М», «Electropay», «РПЦ». Багато з представлених компаній пропонують протестувати своє програмно-апаратне забезпечення перед остаточною покупкою. Стовідсотково зробити це можна через компанії «РПЦ», «SFOUR», «ОСМП», «АСПБ».

Деяким підприємцям може знадобитися одноразова робота з декількома системами, а також спеціально налаштований під них інтерфейс. В даному випадку можна замовити необхідну для цього забезпечення або доопрацювання. При виборі програмного забезпечення зверніть увагу на його функціональні можливості, стабільність роботи, взаємодію з платіжною системою, зручність навігації та інтерфейсу, а також можливість адаптації в залежності від ваших вимог і побажань клієнтів.Найбільш оптимальним варіантом може стати перевірка його роботи на працюючому терміналі, ознайомлення з відгуками інших клієнтів, тестування запропонованої бета-версії в разі, якщо вона запропонована розробником.

Де встановити термінал оплати

Перед тим, як починати діяти, обирати постачальника терміналів, платіжних систем і програмного забезпечення, варто подумати про підходящому місці. Варто враховувати не тільки відвідування того чи іншого місця, але і достатню платоспроможність публіки. Найбільш вигідними є термінали, встановлені в торгових центрах, гіпермаркетах, в магазинах спальних районів, а також у навчальних закладах, метрополітені, в бізнес-центрах. Якщо враховувати, що ринок в мегаполісах вже заповнений, то велику перевагу будуть мати регіони, де такий вид бізнесу тільки починає розвиватися.Проте у великих містах також є сенс все це починати, але тільки використовувати трохи інший підхід. Так, можна витісняти конкурентів шляхом зниження комісії або зручності користування.

Варто також відзначити і результати дослідження, згідно з яким прогнозувалися причини темпів зростання популярності платіжних терміналів. На даний момент найбільш затребуваними є платежі на мобільний зв'язок, доступ в інтернет, кабельне телебачення. Починають користуватися популярністю послуги поповнення банківського рахунку, оплати комунальних послуг та стаціонарного телефонного зв'язку.