Доктор Пилюлькин для міста і села

Поки люди живуть, вони користуються аптеками. І не тільки, коли приходить хвороба. Попит на послуги мережі з продажу фармакологічних препаратів завжди стабільний, і організувавши поставки лікарських засобів населенню, ви забезпечите себе постійним і прибутковим бізнесом на довгий час.
Мінусом такої ідеї стане тільки необхідність отримувати набагато більшу кількість дозволів, порівняно зі звичайною діяльністю, для його відкриття. Це пов'язано зі специфікою напряму, і з цим доведеться змиритися.
Вам знадобиться вся ваша віра в успіх, оскільки доведеться витримувати значну конкуренцію, долати труднощі адміністративного оформлення вашого бізнесу, вирішувати питання стартового капіталовкладення. Якщо вас це не лякає – приступайте до наступного етапу.
Це – складання бізнес-плану. В процесі роботи над ним необхідно враховувати масштаби вашої справи, його місце розташування і територіальний охоплення населення, контингент ваших споживачів, перспективи розвитку. При цьому необхідно пам'ятати про тимчасових рамках реалізації вашого проекту. Якщо у вас вийшов грамотний план створення і розвитку підприємства, він обов'язково допоможе вам досягти швидкого і високого результату.
Підбір приміщення для вашої майбутньої аптеки необхідно проводити з урахуванням вимог керівних органів. До того ж, важливим для бізнесу стане розміщення вашого торгового підприємства. Якщо це село, потрібно враховувати розміри населеного пункту, близькість інших сіл, кількість проживаючого населення. У сільській місцевості розташовувати аптечний кіоск доцільніше в центрі селища або біля ринку, там, де можливе масове скупчення людей, не тільки місцевих, але й приїжджих.
У міських умовах аптеки потрібно влаштовувати в самих прохідних місцях, де потік відвідувачів може бути максимальним. Такими місцями є центр міста і спальні райони.
Під час складання бізнес-плану вже варто почати підготовку діяльності, оскільки отримання ліцензії на торгівлю фармацевтичною продукцією справа тривалий і не завжди все проходить з першого разу.
Після придбання приміщення, необхідно підготувати його до роботи. Для цього проводиться ремонт з виконанням усіх вимог і побажань, які пред'являються до приміщення даного напрямку використання. Як тільки здійснено ремонт, можна приступати до закупівлі аптечного обладнання, а також подбати про систему автоматизації вашого підприємства. Що в значній мірі спростить його роботу.
Найголовніше ланка вашої конструкції бізнесу – персонал. Всі співробітники аптеки, за винятком технічного підрозділу, зобов'язані мати фармацевтичну освіту. Тому, вирішення кадрового питання стане одним з найскладніших при організації вашого бізнесу. Однак, завжди знаходяться шляхи вирішення практично будь-якої проблеми.
І, нарешті, вам належить скласти асортимент препаратів та супутніх товарів, косметики і харчових добавок, товарів для дітей і всіх інших категорій, який буде представлений у вашій аптеці. При роботі над ним не забувайте враховувати вік ваших пацієнтів, місце розташування вашої торгової точки, від цього буде залежати наповнення ваших прилавків.
Тепер вам залишилося запастися непохитною вірою в успіх і терпінням. І Удача посміхнеться вам.