І на пявках можна заробити

Ймовірно самим першим бізнесменом, зробили з п'явок джерело доходу, можна назвати Дуремара з казки «Буратіно» А. Товстого.
В даний час можна з усією впевненістю сказати про те, що лікування п'явками отримало друге дихання.

П'явок можна розділити на 2 види:
Дикі, що живуть у природних умовах.
Медичні, які розводяться штучним способом.
Слід назвати наступні причини, по яким цей бізнес має в основному прихований характер:
Для їх розведення необхідна ліцензія, оскільки згідно закону п'явки це лікарський препарат.
Приміщення, в якому розводять п'явок, повинно повністю відповідати санітарним нормам і правилам.
Всі ці процедури вимагають чималих витрат в грошовому відношенні, і призводить до того, що цей бізнес в поточний момент носить нелегальний характер.
Перш за все вам необхідно знайти відповідне приміщення. Для утримання близько мільйона п'явок, вам знадобитися площа близько 1000м2. В ідеалі володіти таким приміщенням краще всього на правах власника, адже вам потрібно буде його підкоригувати і переробити під свої потреби.
І перше, що ви повинні зробити – це вирити для п'явок басейн і зробити в ньому відмінну систему кондиціонування.
Котлован для басейну риється глибиною близько 80 см й бетонується в подальшому. Краї бетонуються уступами для повної імітації природного берега. Після застигання бетону котлован покривають пластинами з торфу. В деяких місцях слід навалити кілька куп каменів. Як стверджують ті люди, які серйозно займаються цим бізнесом – саме під скупченнями каменів п'явки люблять влаштовувати свої оселі.
Потім слід встановити систему для фільтрації води. Вона чимось нагадує акваріумну, однак великих розмірів. У п'явок підвищена чутливість до чистоти води – в тому випадку, якщо вода застоюється і стає брудною – п'явки можуть загинути.

Підготовлений басейн заповнюється водою, в яку і запускають п'явок.
Варто звернутися до професіоналів, які спеціалізуються на розведенні п'явок.
Воду для басейну слід брати тільки в природних водоймах, або колодязях. Від водопровідної води краще відмовитися, оскільки в ній високий відсоток хлору.
У природних умовах п'явки набирають вагу, достатній для їх використання в медичних цілях, близько 3-х років. Однак у штучних водоймах цей термін цілком можна скоротити в 2, а то і 3 рази.
Для їх успішного розмноження потрібно підтримувати температуру води в басейні порядку 26оС. Ця температура оптимальна для даного процесу. Низька або висока температура робить п'явок апатичними, а при зовсім низькою – вони засинають, закопуючи в грунт.

Після того, як завершиться шлюбний період – п'явок можна частково продати. Причому місце не буде – їх замінять дитинчата.
Вдалої реалізації сприятиме налагоджений зв'язок з клініками, в яких практикується гірудотерапія, які можуть стати вашими постійними клієнтами. Для того, щоб конкурувати з постійними постачальниками даних клінік – пропонуйте більш вигідні умови. Це можуть бути низькі ціни, короткі терміни постачань постійно свіжого товару і т. д.
У тому разі, якщо клініка працює з нелегальними постачальниками, то застосуйте наступну тактику – проведіть контрольну закупівлю і вимагайте надати документи. Якщо ви не побачите потрібні сертифікати, запропонуйте через пару днів своїх п'явок.

Особливу увагу потрібно приділяти підготовці п'явок до продажу та їх перевезення.
Для цього беруться 3-х літрові, стерильні банки і заповнюються на 2/3 водою. Потім у них поміщають розхожих (тих, які призначені для продажу) п'явок і банку накривають чистою марлею. Не варто тримати банки в повній темряві, але й не можна допускати прямого попадання сонячних променів.
Який же дохід може принести бізнес на розведенні п'явок?
Середня ціна на п'явку становить близько 2-х доларів. Якщо ви будете реалізовувати щороку близько півмільйона п'явок, то зможете легко заробити мільйон доларів. Але для реалізації в таких обсягах, слід вміло організувати роботу з споживачами.
Крім клінік потрібно шукати і приватних клієнтів, які воліють займатися самолікуванням. Однак варто зазначити, що такі люди в цілях економії самі розводять п'явок.

У будь-якому випадку не потрібно впадати у відчай, а продовжувати пошуки в цьому напрямку.
Довівши до досконалості техніку розведення п'явок, подбайте про хороше менеджера, що відповідає за збут вашої продукції. Тільки такий підхід допоможе забезпечити високу рентабельність виробництва.

Для того, щоб організувати цей бізнес «з нуля», від вас потрібні такі фінансові вкладення:
Приміщення і система кондиціонування;
Фільтри та очисні споруди;
Незаплановані витрати (хабарі);
Зарплата.
Незважаючи на досить великі вкладення, вони все окупаються досить швидко.