Музика для справи і душі

Багато хто з нас слухають музику, коли нам необхідно якось абстрагуватися від навколишньої дійсності і, найчастіше, зосередитися на роботі чи навчанні. Насправді, з потрібною музикою розслабитися ми зможемо, але сконцентруватися на справі — не завжди виходить. Проблема полягає в тому, що сама музика здатна відволікати увагу на саму себе: мелодію, ритм. Вихід із цієї ситуації знайшов американський стартап Focus@Will («Фокус на волі»). Він винаходить музичні збірки, що дозволяють вам концентруватися тільки на інтелектуальної задачі і збільшувати в кілька разів продуктивність.

Команда компанії Focus@Wil,l у співпраці з Каліфорнійським університетом, виявила, що людина може концентруватися на певній задачі тільки сто хвилин. Та цей процес складається з п'яти ступенів. Після кожної з них є ризик «зіскочити». І тому треба підтримувати досягнуте стан уваги. Після ста хвилин концентрації неодмінно потрібно робити невелику перерву, і після цього процес можна почати заново.

З допомогою музичних підбірок компанії Focus@Will ви зможете увійти в стан уваги на поставленому завданню і перебувати в ньому потрібний проміжок часу. В ресурсі сервісу треки, підібрані за потрібними характеристиками темпу, тональності, емоційного забарвлення: класика, джаз, чілаут та інші. Користувач сам робить вибір, якого жанру віддати більшу перевагу. Композиції взяті таким чином, щоб вони не забирали на себе більше уваги при виконанні роботи. Серед авторів композицій як знамениті генії, так і ще маловідомі сучасні композитори.

Сам Focus@Will зізнається, що не всі користувачі, а тільки двоє з трьох отримують ефект потрібної концентрації. На сьогоднішній день, цей сервіс перебуває на стадії «бета». Зараз він працює поки тільки для жителів США. Що добре — на даний момент послуги сервісу безкоштовні. У найближчому майбутньому планується ввести оплату — 25$ за річну передплату. Також у планах компанії створення додатків під iOS і Android.