Нерухомість за бартером

У невеликому містечку Сент-Джонс, столиці канадської провінції Ньюфаундленд, в останні роки почався великий приплив молоді, яка прагне вчитися в місцевому університеті і коллежах. У той же самий час, тут катастрофічно не вистачає житла для всіх приїжджаючих студентів. І місць для проживання стає менше, ну а ціна оренди на житло стає все вище. Припускаючи, що у бездомних студентів є схильність приходити до антисоціальної станом, в містечку Сент-Джонсі стали прагнути до поліпшення умов проживання студентів.У зв'язку з цим канадська студентська федерація заснувала службу «Home Share». Сенс її полягає в тому, що літні мешканці міста, пенсіонери, у яких немає проблем з житловою площею, але які потребують допомоги на дому і відчувають самотність, змогли б знайти квартиранта, який би в якості плати за житло допомагав їм у будинку.

Для цього з'явився спеціальний сайт. На ньому реєструються всі бажаючі здати або зняти квартиру. Роботу з відома і згоди сторін тут беруть на себе координатори проекту. До укладання договору необхідно заздалегідь узгодити умови проживання та оплати. Це можуть бути походи в магазин чи аптеку, виключно тільки прибирання, стрижка газону, інша допомога по дому, або допомогу і доплата грошима.Передбачається, що власники житла, люди віком від 50 років, вирішать за допомогою програми «Home Share» багато свої потреби в спілкуванні, веденні господарства, відчуття незалежності, а також долучаться до нових технологій та інтернету. А приїжджі студенти отримають на час навчання комфортне та дешеве житло і спілкування з навченим життєвим досвідом, господарями квартир.

Цей некомерційний проект бартерної здачі житла студентам підтримується місцевим університетом Memorial University і владою. Ідея такої послуги застосовується також і для приватних агентств нерухомості. Але нажаль, в наших життєвих умовах такої можливості будуть заважати недовіру між людьми і часте відсутність культури. А шкода, адже це виграшний варіант для всіх.