Новий напрям в туристичному бізнесі – індустріальний туризм

Новий напрям в туристичному бізнесі – індустріальний туризм
Увагу естетів приваблюють не тільки пейзажі лісів, річок і нив. Можна знаходити естетичну насолоду і при розгляданні міських будівель, житлових будинків і занедбаних виробництв.... На заході організація турів по промзон або міським нетрях підноситься як різновид туризму – індустріальний. А останнім часом цей вид розваги стає все більш популярним і у нас.
Індустріальний туризм можна розділити на кілька підвидів. Кожен з них спеціалізується на різних об'єктах і визначні пам'ятки. Назвемо деякі з них.
Діггерство. Це відвідування та вивчення підземних об'єктів, створених і занедбаних людиною. У список оглядів вносяться міські підземелля з каналізаційними шляхами, тунелями метро, залишеними людьми об'єктами. Особливий інтерес викликають кинуті станції метро, які називають «примарами». Для діггерів важливі хороша фізична форма і спорядження.
Якщо туристу подобається оглядати дахи будинків, міські пейзажі з висоти пташиного польоту, то йому підійде руффинг. Це досить небезпечний вид, але краси, що відкриваються погляду, допомагають перебороти страх. Найбільш підходящі для руффинга міста з великою кількістю висотних будівель або мають історичні квартали, з неповторним колоритом архітектури.
Самий безпечний і простий з усіх видів туризму – пасивний. Організаторам такого відпочинку потрібно лише сформувати групи і провести їм спецекскурсію занедбаними виробничим будівлям або житловим будинкам з цікавою історією, з законсервованим військових баз.
Урбанізм передбачає прогулянки по містах крайніх рівнів розвитку – небудь супермегаполисам, або разрушающимся і вмираючим.
Постпаломництво включає в себе відвідування залишених релігійних споруд. Такі екскурсії дають змогу замислитися над питаннями світобудови і місці релігії в ньому.
Ваше креативне мислення повинно допомогти вам, якщо ви вирішите зайнятися організацією турів в індустріальному напрямку. Для початку потрібно визначитися, який з напрямків вам більше до душі. Розробити маршрут і знайти цікаві об'єкти на ньому, розшукати про них цікаві факти, які ви зможете розповісти своїм екскурсантам. Ви можете, при певному ентузіазмі, організувати окремі тури в міста-примари. Такі екскурсії будуть найбільш привабливі в силу наявності атмосфери таємничості, навколишнього подібні об'єкти.З часом, коли напрацюється схема одного з напрямків індустріального туризму, ви зможете розширити спектр своїх послуг і пропонувати клієнтам інші види турів.
Для пошуку бажаючих приєднатися до вашої екскурсії можна створити блог або сайт в інтернеті. Або скооперуватися з вже існуючими групами.
Особливим інтересом користується індустріальний туризм у фотографів, ніж ви можете сміливо скористатися, зареєструвавшись на їх сайтах і набираючи серед них групи бажаючих.
Налагодивши зв'язки з місцевими адміністративними органами, можна отримувати дозвіл на проведення екскурсій і сміливо набирати першу групу індустріальних туристів.