Онікс

Онікс – це ювелірно – виробний камінь, який став відомий людині вже кілька тисяч років тому, проте до цих пір знаходить застосування в різних сферах життя. У Стародавньому Єгипті камінь онікс застосовувався в облицюванні стін або оздобленні предметів побуту.

Навіть у ранніх текстах Біблії були знайдені опису цього каменю. Храми в Єрусалимі і гробниці Вавилони прикрашалися мозаїками саме з оніксу. У часи, коли широко застосовувалася різання по металу, цей камінь був на вершині своєї популярності.

Завдяки різним домішок металів, мінерал може бути найрізноманітніших кольорів. Зазвичай його колірна гамма коричнева. Камінь може бути прозорим або непрозорим, однотонним або дуже яскравим. Як правило, малюнок являє собою низку з рожевих або золотих смуг, які є дуже контрастними і мають різну ширину. Вважається, що чим тонше смужка, тим дорожче буде коштувати камінь.
Онікс дуже просто обробляти, будь то різання, шліфування або ограновування. За своїми властивостями камінь схожий на мармур, тому, найчастіше, полосатий мармур часто приймають за онікс. Зазвичай він використовується при виготовленні різних прикрас, вітражів, сувенірів або приладдя для письма.

Існує думка, що онікс володіє магічними властивостями, які найкраще діють при носінні каменю на середньому пальці. Якщо говорити про ограновуванні, то самим оптимальним варіантом є кабошон круглої або овальної форми. Літотерапевт дають рекомендації про те, що носити прикраси з такого мінералу потрібно восени і взимку.

Онікс є досить сильним життєвим оберегом. Він зберігає від нещасних випадків раптової смерті і великих втрат. Ті люди, які працюють в умовах підвищеної небезпеки, дуже непогано було б носити який-небудь талісман з оніксом.