Основа освіти доходності НПФ

На сьогоднішній день досить багато людей замислюється про своє майбутнє. Вони розглядають зарахування частини своєї пенсії в неурядовий пенсійний фонд (НПФ), деякі з них мають трохи інша думка: створення особистого пенсійного плану. Однак друга схема може викликати невеликі побоювання, тому що мало хто знає, як функціонує ця система.

Для того, щоб осмислити, що представляє із себе ця система, необхідно довідатися, як все-таки вона будується, на чому ґрунтується прибутковість нпф, яким чином вони отримують дохід.

НПФ є некомерційною організацією, яка займається діяльністю по акумуляції внесків, моніторингу пенсійних коштів, виплати недержавної частини пенсій, а також частини пенсій по праці громадянам держави.

Для того щоб отримати дохід, НПФ спрямовує фінансові кошти на інвестування пенсійних активів у цінні папери. Однак цей процес відбувається не безпосередньо, а через спеціалізовані управляючі організації, які встановлюють інвестиційні акти. У цих документах закріплюються основоположні та базові методи, інструменти, а також диверсифікаційні норми. Саме за рахунок цього НПФ і отримує дохід, що підвищує рівень пенсії, що виплачується в майбутньому періоді часу.
Все перераховане вище стосується і такого виду пенсій, як недержавна, основою формування якого є внески громадян на добровільній основі, а також внески самого підприємства — роботодавця. НПФ можна передавати також особисті накопичення, попередньо уклади з ними договір про обов'язкове страхування. Не варто забувати надати в ПФР заяву про те, що вами був обраний інший страховик. У НПФ також може бути складений і індивідуальний пенсійний план, який безпосередньо залежить від фінансової ситуації, а також від розглянутого і бажаного обсягу майбутньої пенсії.