Переробляємо шини та покришки

З проблемами, в плані «куди подіти відпрацьовані непотрібні шини та покришки» стикаються практично всі автолюбителі. Деякі потайки кидають використані шини на газони або у водойми, забруднюючи навколишнє середовище, інші оплачую їх утилізацію, а треті покришки викинуть у сміттєвий ящик в сусідньому дворі. І дивно те, що нікому не приходить в голову ідея відкрити власний бізнес, який би займався переробкою шин та покришок. У кризові часи на цьому можна заробляти непогані гроші.

При утилізації покришок та шин виходить полімерна крихта, яка після також може брати участь у виробництві гуми. Також з неї отримують мазут. Під час переробки, покришки розчиняються у спеціальному водневому розчиннику, в результаті чого виходить паливо.

Для початку бізнесу з переробки покришок потрібно спершу отримати особливу ліцензію, яка дасть вам право переробляти відходи.

Далі необхідно подбати про оренду відповідного промислового приміщення. Цілком підійде майданчик десь за містом (бажано закрита), головне, щоб від житлових будинків вона знаходилася на відстані не більше ніж 300 метрів. Щоб орендувати таке приміщення, в місяць ви повинні будете платити більше трьох тисяч доларів. Таке приміщення можна, звичайно, і придбати. В такому випадку, щомісячні витрати значно скоротяться. Однак, при цьому, вам знадобитися більш значний стартовий капітал. Так вам потрібні вантажівки (на перших порах достатньо буде лише одного вантажівки).Вони потрібні для вивезення сировини.

З точки зору персоналу, для початку найміть кількох підсобних робітників.

Для того щоб зібрати міні-завод, на якому ви будете переробляти і утилізувати шини, буде цілком достатньо близько 10 днів. Після цього залишається лише зайнятися збором старих покришок, звозити їх у заздалегідь приготовлені для цього гаражі, склади.

Готовий мазут, який виходить після того, як покришки були перероблені, необхідно поміщати в спеціальні, призначені для цього ємності. Якщо не враховувати купівлю приміщення (тобто, розглядаємо варіант з орендою), у цьому бізнесі ваші первісні інвестиції складуть близько одного мільйона шістсот тисяч рублів. У витрати вже включені вартості придбання обладнання, а також у цю суму включені гроші на придбання цистерн, в яких буде зберігатися готовий мазут.

Якщо поміркувати, ця послуга на ринку досить затребувана. Візьмемо середньої величини місто, населення якого близько 500-700 тисяч осіб. Такий місто щорічно відпрацьованої гуми може здавати на утилізацію в розмірі близько 1,5 тисяч тонн. З усієї цієї маси може вийти близько сорока відсотків мазуту. Це означає, що ви будете в місяць виробляти більше п'ятдесяти тонн продукції. Продавати її можна за оптовими цінами: за тонну можна отримати близько семи тисяч рублів. Таким чином, на місяць ваша виручка може скласти близько трьохсот двадцяти тисяч рублів.Отже, можна з упевненістю припускати, що всі вкладені в даний бізнес гроші зможуть до вас повернутися вже через один рік, і це з урахуванням витрат на заробітну плату та оренду землі. У вищезазначених розрахунках ми враховували закупівельні ціни покришок. Власники автомобілів свої шини вам віддадуть абсолютно безоплатно, тобто даром. Доведеться тільки самим їх вивезти.

Не забудьте також, що бізнес, побудований на переробці та утилізації покришок та шин, несе в собі загрозу для навколишнього середовища. Тому, на фільтрах економити не варто. Вони зазвичай продаються з установками в комплекті. Також вам доведеться в державні фонди за забруднення відраховувати грошові кошти, згідно із законодавством.

Для того, щоб надалі ваша прибуток стабільно збільшувалася, рекомендуємо згодом збільшувати площі, де буде зберігатися готова продукція. В умови того, що мазут можна сміливо назвати товаром сезонним, вигідніше часом буває угоду купівлі-продажу відкласти на деякий час.