Починаємо бізнес по розведенню шиншил

Серед любителів різного роду живності, останнім часом особливу популярність почали набувати шиншили — не великі гризуни з південної Америки, у яких відносно цінне хутро. Розводять шиншил зазвичай на спеціалізованих фермах, однак цим можна займатися і вдома.

Вони не линяють і не мають запаху. Шиншили мають сіро-сріблястий забарвлення. При цьому, сьогодні дуже часто можна побачити у цих звірків і нові забарвлення виведені селекціонерами. Багато хто навіть не замислюються про те, що вироби з хутра шиншили коштують дуже дорого, і дозволити собі їх може тільки багата людина. Подібного роду шубка може коливатися у вартості від 8 до 50 тисяч доларів. Ціна залежить від якості та кількості шиншилових шкурок. Так чи інакше, попит на хутро є, і він поступово зростає.

Порівняно недавно в нашій країні дізналися про технології вирощування і розведення шиншил. Умови для вирощування цих звірків у нас відмінно підходять. Розводити шиншил можна також як і кроликів. Різниця лише в тому, що цей бізнес набагато ефективніше.

Шиншила – гризун, в раціон входять різного роду насіння, плоди і рослини. Невеликі витрати на корм. Дві племінні тваринки будуть коштувати від 10 до 30 тисяч рублів. Шиншилам не потрібні щеплення. А статевої зрілості досягають вони вже в 6-7 місяців.

Головною перевагою бізнесу є просте розведення і утримання. Так як технологія розведення цих звіряток вкрай проста, їх можна вирощувати як в однокімнатній квартирі, так і в домашніх господарствах. Пара шиншил, в умовах гарного змісту, може давати від 4 до 7 цуценят. При цьому, вирощувати до 60-ти особин можна на площі в кілька квадратних метрів.

Ці дані дають хороші можливості для планування бізнесу по розведенню шиншил. Проте, коли ви будете вирощувати цих тварин врахуйте те, що вони дуже темпераментні, тому шиншил для кращого їх зростання потрібно забезпечувати спокоєм і гарним доглядом. Купати їх не можна. Для них необхідно влаштовувати спеціальні «водні процедури» з використанням просіяного річкового піску.

Деякі люди тримають в будинку шиншил замість кішок. Вони відносно легко піддаються дресируванню, також звірята дуже швидко пристосовуються до туалету. Ще однією красою цього бізнесу є те, що маленькі шиншиллята дуже добре спілкуються з господарями і в домашніх умовах дуже ласкаві.

Сьогодні для шиншил на ринку з'явилася ціла маса різноманітних аксесуарів і спеціальних кормів. Куплену клітку можна поставити в будь-якому місці, головне дотримуватися всі нюанси мікроклімату. Розведення шиншил доступний абсолютно всім, незалежно від досвіду. Найголовніше-це мати бажання. До речі, цікавий факт у тому, що на одну не дуже дорогу шубку з шиншил йде як мінімум 150 шкурок.