Починаємо виробництво соняшникової олії

Якщо ви вирішили займатися цим бізнесом, необхідно розуміти, що тут потрібні досить великі капітальні вкладення, так як без наявності спеціального обладнання впоратися буде неможливо. Також врахуйте, що виробництво соняшникової олії досить трудомістке і, вибачте, брудне.

В першу чергу займіться підбором приміщення. Дуже важливим є наявність електрики та опалення. При цьому врахуйте, що вам потрібна висока енергетична потужність. Розділіть приміщення на виробничу і складську зони.

Найголовніше обладнання, яке вам буде необхідно купити — масляний прес з фільтром. Щоб у виробничому процесі не виникали складності їх бажано підбирати комплексно.

У комплектацію фільтра повинні входити ємності, шланги і компресор. У міру розвитку, потрібно буде купувати калібратор насіння, жаровню і сушарку.

Заощадити на перших порах вам вдасться на мішках для макухи і насіння, купуючи їх б/у. При невеликих обсягах виробництва, замість ємностей під чисте і брудне масло, використовуйте звичайні господарські ємності, наявні у вас в наявності.

Коли все основне обладнання окупиться, можна подумати про покупку спеціального транспорту, наприклад, навантажувача. Буде чудово, якщо починати бізнес ви будете вже з вантажним автомобілем (нехай і не більшим). З його допомогою ви самі зможете забезпечити свої потреби в насінні, і з ним же, своєчасно розвозячи свою продукцію, ви почнете швидше набувати ринок збуту.

Ваше вміння спілкуватися з людьми та організаторські здібності, тут мають величезне значення. Ці риси будуть відображатися на виробничому персоналі. Щодня ви будете змушені купувати потрібну вам кількість насіння, а при відсутності вантажівки, уславлюватися при транспортуванні. Якщо не буде жаровні, доведеться ще й співпрацювати з іншими підприємствами. Так що готуйтеся до спілкування з торговими мережами, переговорів з постачальниками та кінцевими клієнтами. Пам'ятайте, ви будете стикатися з різними людьми, протягом всього технологічного процесу.До речі, гординю доведеться трохи приховати, хоча б для початку, тому як вам, можливо, доведеться рахуватися з їх думкою і звертати увагу на їх погляди.

Якщо все продумано правильно, при налагодженому виробничому процесі, за 5-6 місяців ви зможете окупити обладнання. Запам'ятайте, що низька якісно насіння може призвести до негативних наслідків, тому що на початкових етапах намагайтеся самостійно відслідковувати їх якість. Перевагою цього бізнесу, безумовно, в тому, що виробництво, по суті, можна вважати безвідходним, так як макуху можна продавати у вигляді корму тваринам. Таким чином, утилізацією відходів займатися не доведеться.

Організувавши постійну виробничу лінію, результати вашої роботи вас приємно здивують. У цілому, важливо помітити, якщо виробництво йде без зупинок, тоді ви отримаєте максимальний вихлоп.

Упаковка товару, це ще одне питання, з якими вам доведеться зіткнутися. Подумайте над дизайном етикетки і тари. Це теж важливо.

В умовах того, що ринок досить насичений різними видами масел, для кращої реалізації вашої продукції важлива і реклама. Придумайте особливу фішку, що виділяє ваш продукт, і рекламну компанію будуйте саме навколо неї. Удачі вам!