Про банківські гарантії

Говорячи мовою книг, то банківська гарантія – це один з можливих способів забезпечення виконання зобов'язань, в якому банк, інше кредитне установа або страхова організація на прохання боржника видає письмове зобов'язання сплатити кредитору певну грошову суму, при наданні кредитором вимоги про сплату. Існує багато визначень банківської гарантії, проте сенс буде завжди один і той ж: це поручительство, яке видає банк, за те, що клієнт, або інша особа, зобов'язується виконати грошові або інші зобов'язання.
До основних видів банківських гарантій можна віднести:
— гарантію належного виконання контракту
— гарантію повернення авансового платежу
— гарантію платежу
— гарантію пропозиції
— митна гарантія
— гарантія забезпечення кредитної лінії
Банківська гарантія на виконання гарантійних зобов'язань
Згідно з самим визначенням банківської гарантії, в якості гарантів можуть виступати не обов'язково кредитні, але і страхові організації. У той же час закон РФ відносить банківські гарантії до банківських операцій. Це означає, що банківська гарантія, це та ж операція, яку можуть здійснити тільки кредитні організації на ліцензійній основі. У підсумку, парадоксальність полягає в тому, що банківські гарантії, що видають страхові компанії, можуть визнати недійсними.Однак, заради справедливості важливо зауважити, що дозвіл у цьому протиріччі, було перенесено на користь страхових компаній.
Страховим компаніям залишили можливість видавати банківські гарантії, однак ці гарантії від страхових компаній не можуть бути прийнятими в якості забезпечення відповідальності за державними контрактами. У зв'язку з цим, банківські гарантії, що видаються страховими компаніями, втратили своє призначення, і можливо скоро зникнуть як явище найближчим часом.