Продаж насіння квітів — прибуткова ніша торгівлі

Ринок насіння і квітів дуже виріс останнім часом. Існує дуже велика помилка щодо того, що продаж насіння квітів не дуже вигідна і не варто братися за цей вид діяльності. Однак, насправді цей підвид ринкової торгівлі динамічно оновлюється, як на вітчизняному, так і на зарубіжному ринках. Тому досить багато початківців підприємців віддають перевагу саме торгівлі насінням квітів.

У Росії даний вид торгівлі найбільш затребуваний і активно розвивається. Є тільки одна перешкода – великий імпорт товарів з боку зарубіжжя. Найбільш згубно позначається імпорт з регіонів на заході, де продаж насіння є досить прибутковою справою. Продукція вітчизняних виробників не може скласти серйозну конкуренцію західній. Але багато компаній в Росії небезуспішно налагоджують своє виробництво.

Якщо Ви все ж зважилися зайнятися бізнесом з продажу насіння, то можете бути впевнені, у Вас величезне поле для маневрів. Тут же потрібно відзначити, що найдинамічніше розвивається ринок квітів. Велика кількість дачників воліють купувати насіння різних декоративних рослин завдяки своїй любові до флористики, яка набирає більшу популярність щодня. Дуже важливо постійно розширювати свій асортимент, пропонуючи не тільки насіння квітів, але й насіння і саджанці багаторічних трав.

З ЧОГО ПОЧАТИ ПРОДАЖ НАСІННЯ?

Легше починати діяльність по продажу насіння квітів в сезон: на початку весни. Саме навесні багато садівників і дачників починають прикрашати і облагороджувати свої землі, для чого і потрібним їм насіння, які можна придбати практично де завгодно: на ринках, у супермаркетах і гіпермаркетах, в звичайних магазинах, що спеціалізуються на цьому.

Оптом Ви будете вести торгівлю або в роздріб, а може бути і так, і так – не має особливого значення, тому що добре буде в будь-якому випадку. Все залежить від потреб покупця – він буде їх купувати для посадки вдома на підвіконні, або ж закупить величезну партію оптом для посадки на великій земельній ділянці, а може бути і для подальшого перепродажу. Кращий варіант – це поєднання опту і роздробу. Цей варіант дасть можливість вивчення двох ринків одночасно, що дуже корисно для подальшого розвитку, ну і, звичайно, благотворно позначиться на списку Ваших покупців.

Якщо Ви вирішили відкрити крамницю або магазин по продажу насіння, то найкраще відкрити справжню спеціалізовану точку. По-перше, вона буде вселяти набагато більше довіри у покупців, по-друге, в такому магазинчику будуть працювати справжні знавці і професіонали своєї справи. Клієнти будуть тягнутися до Вас самі. Не варто забувати і про документації – все насіння в таких спеціалізованих магазинах повинні мати спеціальні сертифікати якості. Якщо Вас, як підприємця, попросять пред'явити дані сертифікати, то Ви зобов'язані їх надати, без будь-яких проблем.Між насінням і сертифікатом має бути повна відповідність, щоб не виникло ніяких проблем.

ОСОБЛИВОСТІ АСОРТИМЕНТУ

Тут діє чудове правило: чим більше асортимент у Вашому магазині, тим більше покупців у Вас буде. Якщо у Вас в продажу будуть ексклюзивні насіння, то це буде давати велику перевагу перед конкурентами, і, безперечно, підніме вашу діяльність на нову, більш високу ступінь. Багато різних компаній закуповують у продаж тільки популярні сорти насіння, ігнорую ексклюзивний товар, тим самим створюють для Вас відмінні умови для торгівлі. Більш того, ексклюзивні сорти насіння будуть створювати для вас відмінну рекламу, адже Ви завжди зможете здивувати покупців.У цьому бізнесі обов'язково повинен бути присутнім продавець-консультант, який завжди зможе допомогти клієнту зробити правильний вибір на користь того чи іншого сорту, розповість і навіть покаже всі тонкощі цієї справи. В магазині бажано мати спеціальну літературу, за допомогою якої продавці-консультанти зможуть дати більш повну інформацію про відхід і особливості обраного рослини. Продаж насіння поштою теж досить вигідна справа, не варто забувати і про це.

Якщо Ви зайнялися продажем насіння квітів, то не забувайте і про інших рослинах. Користуються великим попитом і сільськогосподарські культури. Кілька найменувань насіння для городників у Вашому асортименті будуть тільки на користь.

Продаж насіння – це сезонний бізнес, тому в холодну пору попит буде тільки на кімнатні та тепличні рослини. Якщо ж додати в асортимент пропонованої продукції кімнатні рослини, то можна розширити свої продажі. Звичайно, галузь трохи інша, але це допоможе Вам надійніше закріпити свої позиції і принесе додатковий прибуток. Вам точно не обійтися без флориста, маючи у продажу живі рослини. Для такого розширення, природно, знадобляться додаткові витрати.

Супроводжуючі товари – ось ще один непоганий приріст доходу. Це може бути що завгодно – від добрив для кімнатних рослин, до садівничого обладнання.

КОНКУРЕНЦІЯ

Стежити за якістю свого товару, належним обслуговуванням та достатністю асортименту – це правильний курс, який не дасть Вам програти в боротьбі за перше місце серед конкурентів у даній галузі.

Сервіс дуже сильно впливає на Ваш авторитет, як особистий, так і підприємства в цілому. Він може так само впливати на продажі в ту чи іншу сторону, тому що весь шлях придбання насіння зводиться до ціни і вибору, але якщо покупцеві сподобається Ваш сервіс, то він повернеться до Вас ще не раз.

НЮАНСИ ПРОДАЖУ КВІТІВ І НАСІННЯ КВІТІВ

— Багато іноземного імпорту

— Неможливість конкурувати з іноземними постачальниками

— Необхідність у постійному розширенні асортименту

— Спеціалізований магазин – кращий вибір

— Необхідні сертифікати якості всієї продукції

— Обов'язково перевірити відповідність сертифікатів і самого товару

— Необхідно мати ексклюзивні сорти, адже це частина успіху

— Важливо мати свого професійного продавця-консультанта

— Гарантія перемоги: якість, ексклюзивність і великий асортимент продукції

— Створення зручного і якісного сервісу – половина успіху всієї справи.

Стартовий капітал на увазі під собою близько 10 тис. доларів, але якщо слідувати правилам ведення бізнесу, надавати якісний сервіс, стежити за своїм товаром і поставляти на полиці унікальний товар, приватний підприємець окупить такий бізнес протягом півроку.

І не забувайте, що, обравши дану сферу торгівлі, Ви не просто продаєте матеріали і пропонуєте неабиякі послуги, Ви допомагаєте людям змінити своє життя і простір, створити затишок і наповнити кожен день квітами в прямому сенсі цього слова!