Розкрутка бізнесу по сарафанному радіо

Багато хто з вас чули від друзів про який-небудь новий крутий магазин, автосалон або сайт. Жоден сервіс по розкрутці вашого бізнесу не зможе перевершити простий і всюдисущий інструмент під назвою «сарафанне радіо», тому що друзям і родичам завжди довіряють набагато більше, ніж нав'язливою або не нав'язливій рекламі по радіо, телебаченню або в інтернеті. Сарафанне радіо передає інформацію про продукт або послугу від одного клієнта до іншого.

Принцип сарафанного радіо неймовірно простий і дуже ефективний, ваші клієнти яких добре обслужили, а можливо навіть перевершили їхні очікування, будуть розповідати про вас, вашої компанії і вашої продукції і зробить це абсолютно безкоштовно і добровільно. Сарафанне радіо викликає у людей довіру, охоплює широку аудиторію, а витрати на просування нічого не буде вам коштувати.

Проте невміле поводження з цим потужним інструментом може вкрай негативно позначитися на вашому бізнесі. Негативні відгуки розходяться набагато швидше, ніж позитивні.

Плюси і мінуси

Розглянемо позитивні і негативні сторони даного виду розкрутки бізнесу.

Плюси:

·  Довіра покупців;

·  Широке охоплення аудиторії за найкоротші терміни;

·  Вкрай низькі фінансові витрати;

Мінуси:

·  Складність організації;

·  Ймовірність негативного ефекту;

·  Важко керований спосіб просування бізнесу;

Запам'ятайте, що всі спроби імітації сарафанного радіо можуть дуже сильно зашкодити вашому бізнесу. Сарафанне радіо ніяк не пов'язано з партизанським маркетингом, рекомендованими відгуками і так далі.

Поради щодо запуску сарафанного радіо

·  Використовуйте сарафанне радіо регулярно. При зміні поточної ринкової ситуації запускайте разові акції;

·  Позначте мету конкретної акції: наприклад, виведення на ринок нової продукції;

·  Створіть запрошення для ваших клієнтів протестувати зразок вашого нового продукту або безкоштовно використовувати сервіс;

·  Постійно оцінюйте свої результати, використовуючи кількісні та якісні методи;

Підсумок

Вивчайте свою аудиторію, будьте впевненими в якості свого товару, заохочуйте чесність у відгуках і тоді у вас обов'язково все вийде!