Розведення страусів

Деякі, коли розводять будинку гусей, курей, навіть не підозрюють, що можуть вирощувати і інших, дуже прибуткових, цікавих і красивих птахів. Страус – шикарна птах, здатна давати хороший заробіток власнику. Багато хто і не припускають, що без численних витрат можна побудувати бізнес з нуля. Тому, якщо ви хочете спробувати щось цікаве, ви можете взяти на озброєння саме ідею по розведенню страусів.

Рентабельність розведення страусів

Розведення страусів – вигідне і рентабельне виробництво. По-перше, у страусів дуже дороге, але необхідне м'ясо, так як воно містить мало холестерину і дуже смачне. По-друге, це повністю безвідходне виробництво. Так як навіть кігті страусів приносять хороший дохід. Їх купують для того, щоб виробляти абразивні матеріали для шліфування алмазів. По-третє, страусині яйця. Зазвичай вони важать від тисячі до тисячі чотирьохсот грамів, і їх вартість прирівнюється приблизно до дванадцяти доларам. За сезон самка страуса може відкласти до ста штук яєць.

Тонкощі й можливі проблеми

Якщо ви все-таки зважилися вирощувати страусів, то не думайте, що бізнес окупиться в короткі терміни. Це тривалий процес. Але, так як рентабельність виробництва велика, це дає вам більший стимул трохи почекати і отримати свою заслужену нагороду у вигляді гарного заробітку. Тим більше, що самки здатні виробляти від двадцяти п'яти до тридцяти років, а самці близько сорока років мають можливість бути продуктивними. Самки здатні виробляти потомство з двох-трьох років, а самці з чотирьох.

На забій страусів можна пускати з дванадцяти місяців. Це приблизно сорок кілограм м'яса, десять кілограм жиру, два кілограма печінки, і приблизно півтора квадратних метра шкіри. Якщо продасте одну тільки шкіру, то це окупить вам цілий рік витрат на утримання страуса.

Приміщення для розведення страусів

Всім відомо, що страус – теплолюбна птах. Тому необхідно вибирати місце під майбутню ферму в сухому сонячному місці. Категорично забороняється вибирати місце сире і з великою кількістю ґрунтових вод. Також, вам необхідно буде побудувати великі вольєри, де страуси зможуть вільно гуляти і бігати.

Так як ми живемо в Росії, де клімат передбачає наявність снігу, то з цього приводу можна не переживати. Страуси переносять холод і можуть ходити і бігати по снігу. Але найважливіше – це підтримання температури в приміщенні не менше плюс п'ятнадцяти градусів Цельсія. Самим дорогим і складним у розведенні страусів буде покупка землі і будови.

Фінанси: доходи і витрати

Отже, для того, щоб почати розводити страусів, вам необхідно, звичайно, десь взяти цих страусів. А потім вже починати їх розводити. Зазвичай, фермери встановлюють приблизно такі ціни на страусів:

·  П'ятиденний курча – вартість від ста до ста вісімдесяти доларів;

·  Місячний курча – вартість від двохсот до двохсот тридцяти доларів;

·  Однорічна самка – вартість тисяча доларів;

·  Дворічна самка – вартість півтори тисячі доларів;

·  Дорослий самець – вартість вісімсот доларів;

·  Дворічний самець – вартість одна тисяча двісті доларів;

·  Сім'я з трьох птахів (за умови, що це молоде маточне потомство) – вартість три тисячі шістсот доларів.

Переходимо до витрат на утримання ферми. Уявімо, що у вас є птах у сто кілограм. Необхідно порахувати кількість витрат на її утримання. Отже:

·  Корм вам буде обходитися приблизно в сімдесят доларів;

·  Отримання добового молодняку приблизно сорок доларів;

·  Вичинка шкіри коштує приблизно від дванадцяти до п'ятнадцяти доларів;

·  Виробничі витрати вийдуть вам приблизно в сорок доларів.

Після змісту такої птиці, вона вам окупиться приблизно трьохсот шістдесятьма доларами. Але це не враховуючи продаж пір'я.

Додатковий дохід

Так як ви вже знаєте, що розведення страусів – безвідходне виробництво, хочеться дізнатися, чому це так.

По-перше, майстри вміють створювати чудові сувеніри з шкаралупи страусиних яєць. По-друге, дуже дорого цінується шкіра страуса, вона стоїть на другому місці після крокодилової в рейтингу пошани дизайнерами. Страусина шкіра повністю вбирає фарбу, на відміну від крокодилової. По-третє, також високо цінується і страусиний жир і пір'я. Ну і по-четверте, кров використовується для створення донорських складів, а все з-за того, що у страуса дуже сильна імунна система.

Висновки

Тепер ви можете, усвідомлюючи свої сили, приступити до обмірковування плану по розведенню страусів. Вигідний та надійний бізнес. Якщо у вас буде достатньо терпіння і бажання, то ви зможете, правильно розставляючи сили, досягти хороших результатів і порадувати не тільки себе, але і тих, кому ви змогли допомогти в придбанні бажаного товару.