Секрети успішного тепличного бізнесу

Почати тепличний бізнес може кожен, і ви можете зробити це практично в будь-якому куточку країни: селі, передмісті або навіть у центральній частині міста. Ви наполняетесь природної вдячністю і гордістю, коли спостерігаєте, як ваші насіння і живці перетворюються в щось більше і, в один прекрасний момент ви розумієте, що перед вами виріс бізнес, який приносить користь навколишньому середовищі і, що немало важливо, прибуток. Попит високий не тільки на зелень і овочі, саджанці дерев усіх видів також користуються великим попитом в даний час.
Вирішіть, який тип рослин ви будете вирощувати
Перший крок для старту вашого бізнесу — визначення того, що і в якій кількості ви хочете вирощувати. Краще починати з однієї культури. Вирощувати широкий асортимент рослин може виявитися набагато важче, ніж вам здається, з усіма різними поливами, обприскуваннями і внесенням добрив.
При виборі, який тип рослин вирощувати для отримання прибутку, ви повинні з'ясувати, правильне поєднання вигідних їх сортів, розмірів та кількості. Оцініть свої технічні можливості. (Чесна оцінка зробить життя набагато простіше.) Потім визначте, що є прийнятною якістю для вас і які рослини можна виробляти з найбільшою прибутком: 1) оцінка витрат виробництва, 2) порівняння очікуваних ринкових цін окремих рослин з оцінками виробничих витрат і 3) порівняння очікуваного чистого прибутку серед сортів рослин.
Виробники часто засновують свої ціни на цінах конкурентів. Якщо ви плануєте зробити це, необхідно враховувати ринкову ціну і собівартість продукції. Знання собівартості окремих рослин допоможе вам зробити правильний вибір.

Посів ваших насіння

Як тільки ви вирішите що садити, сійте свої насіння в ящики, горщики або на відкритому повітрі. Якщо ви недосвідчений садівник, починайте з горщиків. Вони ідеально підходять для повільно проростає насіння, до того ж буде легше розпізнати і видалити швидкорослі бур'яни. Як швидко проросте ваші насіння, залежить від температури, вологості і кількості одержуваного кисню. «Насіннєве ложе» в тіні забезпечує найкращу температуру, так як спекотне сонце потенційно може поранити або навіть убити молоді саджанці при їх розвитку. Тримайте грунт вологою і добре дренованим для високого вмісту кисню.

Наскільки глибоко ви повинні саджати свої насіння залежить від їх розміру. Загальне правило полягає в тому, щоб посіяти їх на глибину трьох-чотирьох діаметрів.

Теплиці

Мета теплиці — отримати швидкий ріст рослин за рахунок підвищення вологості та контролю температури. Крім того, ви можете створити оптимальну інтенсивність світла для росту вашого врожаю. Це ще одна причина, щоб сконцентруватися на розвитку одного або двох видів рослин, замість того, щоб розпиляти на безліч різних типів. Не бійтеся експериментів.

Що ж стосується власне теплиць — добре продумані «double-poly» використовують на 50 відсотків менше енергії, ніж одношарові з скла, акрилу або полікарбонату. До того ж вони набагато дешевше.

Максимальна світлопропускання

Для того щоб ваші рослини отримували велика кількість сонячного світла, потрібна неабияка перспективне планування. Це включає в себе з'ясування способів для отримання максимального пропускання світла в темні і похмурі зимові дні. Звичайно, ви повинні уникнути занадто великої світлопередачі, яка може бути шкідливим для вашого виробництва, протягом решти частини року, особливо якщо вентиляція не налагоджена належним чином.
Щоб визначити, як багато тіні потрібно вашим рослинам, купіть експонометр, який допоможе вам пристосуватися.

Екологічний контроль

Ви просто не можете переоцінити значення контрольованого середовища у вашій теплиці. Свіжий, циркулююче повітря так само необхідний рослинам, як світло і вода. Якщо ви вирощуєте рослини в контейнерах або з використанням гідропоніки, ви повинні звернути увагу на температуру. Температура повинна бути близько 70 ° — 75 °, а вологість повинна бути принаймні близько 50 відсотків. Якщо ви підтримуєте ці рівні послідовно, ваші рослини будуть рости набагато швидше і з більш високою якістю.

Збагачення СО2

Всі садівники знають, вуглекислий газ має вирішальне значення для вирощування здорових, високоякісних рослин. Восени і взимку, коли теплиці залишаються закритими, без циркуляції повітря ззовні, ви можете прискорити ріст рослин за рахунок підвищення рівня доступних CO2 вище норми.

Полив і догляд

Годуйте рослини достатньою кількістю якісної води. Якщо рослини стають занадто сухими, вони перестають рости, що в кінцевому підсумку може призвести до затримки росту. Уникнути цього можна, тестуванням води на наявність забруднень регулярно протягом року.

Поливайте рослини так, щоб земля була повністю просякнута, і кожні 10 днів додавайте водорозчинні добрива. Додавання торфу в грунт створить кращу здатність утримувати воду і більш постійний рівень вологості.
Продаж і просування

Настав час для бізнесу? Почніть зі створення бізнес-плану: пошук зацікавлених покупців, сезонні посадки культур, реклама, організація постачання і т. д. Деякі люди вважають більш зручним наймання брокера, який буде займатися продажем, у той час як вони концентрують свою увагу на технічних аспектах вирощування рослин. Інші насолоджуються хвилюванням закриття великої угоди по регулярній поставці продукції, знаючи, що вони зробили все самі. Тут вибір за вами.

Деякі хитрості

Найважливіше правило в цьому бізнесі: ніколи не продавайте те, в якості чого ви сумніваєтеся. Продавайте тільки ті елементи, які є здоровими, високої якості, і збалансовані з витратами. Пишаєтеся тим, що ви розвиваєтеся — ви не просто заробляєте на життя для себе, ви робите сервіс для Матері-Землі.

Одним з найбільш важливих інструментів для продажу є телефон. Насправді, говорити по телефону іноді краще, ніж зустрічатися особисто. З одного боку, ви можете проектувати зображення, яке ви хочете, не турбуючись про те, як ви виглядаєте. Ви можете носити порвані або пофарбовані в траві джинси, не представляючись при цьому менш професійно до вашого клієнта. Крім того, дослідження показує, що важкі клієнти часто краще обробляються по телефону. Легше запитати відверті запитання.До того ж, багато потенційні покупці з меншою мірою схильні «думати двічі» розмовляючи по телефону.

При цьому, при телефонних розмовах, використовуйте ту ж фразеологію, якою ви зазвичай користуєтеся, навіть якщо це не обов'язково граматично правильно. Ви будете здаватися більш відкритим і невимушеним, і ваші клієнти будуть почувати себе більш комфортно. «Як поживаєш?» звучить не так, як полірована фраза «Як справи?». Пам'ятайте, що ідеальний телефонний дзвінок повинен бути в чотири хвилини довжиною.

Упаковка і маркування

В першу чергу, перш ніж відправити ваші рослини, перемістіть їх у місце, де кількість тіні на 50 відсотків більше, ніж було в місці його зростання. Залиште їх там протягом двох днів, з тим щоб допомогти їм пристосуватися до коробок і штучно освітленим магазинах. Після протріть бруд з горщиків вологою тканиною і обріжте будь листя, які стали коричневими.
Всі ваші рослини повинні також мати окремі теги з ярликом виробництва і включати в себе легку для читання інструкцію по догляду. Хорошою ідеєю буде також включити лист власнику магазина або його співробітникам, в якому буде вказано, як доглядати за рослинами, поки вони не продадуться.

Здійснюємо доставку

Не забудьте обговорити транспортування при продажу. Ви можете робити особисті поставки, які легко організовуються з допомогою власного або орендованого автомобіля.

Що ж, тепер можна приступати...