СТВОРЮЄМО ВИШУКАНУ МОЗАЇКУ

Східні майстри знайшли спосіб перетворення одного недоліку яєчної шкаралупи, а саме крихкість матеріалу, її творче гідність. До того ж, немає жодної різниці, який матеріал брати за основу, до того ж оригінальні тріщинки називаються кракелюр, а виконання візерунка з них — «Кракл». Дана мозаїка кракл відрізняється своєю міцністю і буде служити протягом довгих років. Навчившись робити все акуратно, надаючи значення навіть не значним деталей мозаїчного мистецтва, можна навчитися непогано, майструвати, що нітрохи не будуть відрізнятися від покупних сувенірів.Цей орнамент використовується не тільки на плоских предметах, але і на різних скриньках, прекрасних настінних панно, заготівлях і т. д.

Що ж знадобитися нам для такого виду бізнесу? Головним матеріалом є яєчна шкаралупа. Також нам потрібно вибрати основу. На цю роль можна взяти дерев'яну фанеру, ДСП або навіть товстий аркуш картону. Щоб це все склеювати, знадобиться клей ПВА, «Момент». Необхідним при роботі також наявність під рукою палички, кальки, туші, борошняного клейстеру, дрібнозернистим наждачним паперу, ножиць, ганчірки.

Щоб переступити до роботи, потрібно зробити запаси сировини. Потім бажано промити шкаралупу в теплій воді, а потім обполоснути в розчині пищевою содою. Це робиться для того, щоб поверхня сировини була знежирена. Після ретельного просушування, їх складають в коробки, для зберігання.
Другим етапом буде вибір відповідного клею, адже від цього потім буде залежати вся майбутня робота. Потрібно запам'ятати одну дуже важливу річ: використання ПВА набагато краще, але багатьом новачкам така робота буде складна, але при склеюванні «Моментом» виділяється різкий запах. Варто відзначити, що ПВА вимагає нанесення тільки на одну внутрішню сторону шкаралупи, а «Момент» — на обидві, як на внутрішню, так і на основну.

Наступний етап полягає у формуванні скорлупок. З-за чого триматися ці шматочки? Просто з внутрішньої сторони є тонка плівка, яка при розколюванні не дозволяє окремим осколкам розсипатися. Але якщо ця плівка була пошкоджена, то її можна замінити простий підкладкою зі звичайного тонкого аркуша паперу. Але відразу ж виникає наступне питання, як можна приклеїти опуклі шкарлупки до плоскої папери? Так для цього нам знадобиться гладилка.

Потім потрібно буде зайнятися заготовками скорлупок. Для цього розкладіть заготовки одного кольору на аркуші паперу і придавіть фанерою, поки ви не почуєте тріск. Потім склеєні шкарлупки з допомогою ПВА, витримайте під фанерою кілька хвилин, а в тому випадку, якщо вони були оброблені іншим клеєм, то потрібно для повної готовності і кілька секунд. Потім візьміть кожен шматочок і прогладьте з внутрішньої сторони. І вуа-ля, наш продукт готовий!

Ми повинні вас відразу попередити, що даний вид бізнесу підійде не кожній людині, а лише того, який прагне робити що-небудь своїми руками. Як ви бачите, вартість самих матеріалів маленька, але ціна на вироби hand-made, як всім відомо, дуже висока. Варто помітити, що рентабельність такої справи дуже висока, іноді вона перебільшує 100%. Найголовнішим питанням у вас повинно виникнути той, де і коли будете реалізувати готову сувенірну продукцію. При наявності великого досвіду, ви зможете зарекомендувати свої роботи по всьому світу. І при всьому цьому, дохід буде дуже пристойним.