Відкриття автомийки

Все більше і більше машин з'являється на вулицях міст, все більше і більше люди стають автовласниками. Саме тому попит на обслуговування автомобілів зростає з кожним днем. Одним із способів обслужити автомобіль – помити його. Тому відкриття автомийки стане для вас чудовим рішенням початку вашого бізнесу.

Види автомийок

Існують два основних види автомийок.

Перший – ручні автомийки. По самій назві виду зрозуміло, що на таких автомийках роботу виконують робітники. Дивно, що люди більше довіряють саме ручним автомийках. Вони працюють за таким принципом. Спочатку з машини змивається абразив, з допомогою ручного апарату, потім автомобіль протирають м'якою губкою, а вже потім насухо витирають. Все це час майстер контролює роботу.

Але невеликий мінус такої автомийки – низька швидкість обслуговування. Це можна виправити, надавши великий спектр послуг та, наприклад, кімнату відпочинку і чашечку кави для автовласників, чиї машини знаходяться зараз на обслуговуванні. Також, поряд з автомийкою можна організувати шиномонтажний салон, автосервіс або навіть міні-кафе, яке буде приносити дохід не менше, ніж сама автомийка.

Другий – портальні автомийки. Тут увагу зосереджено на виключення до мінімуму ручної праці. Це дає вам прибуток, так як витрати на заробітну плату робітникам знижується. Тут є щітки, системи подачі миючого засобу і води тощо. Все це механізовано. Такі автомийки здатні обслужити в кілька разів більше машин, ніж ручна автомийка, за один і той же час.

Портальні автомийки здатні обслужити приблизно від п'ятнадцяти до ста автомобілів за годину. А взагалі, обслуговування одного автомобіля не повинна перевищувати десяти-п'ятнадцяти хвилин.

Вибір приміщення

Починати будівництво окремої будівлі самостійно краще не слід. Це принесе вам багато збитків і складнощів, так як такий заклад як автомийка вимагає підвищеної уваги. Не можна розташовувати її ближче, ніж за сімдесят метрів від житлових будівель, не можна просто зливати використану воду в каналізацію. Отримати дозвіл на будівництво будинку для автомийки вкрай складно. Тому, найкраще орендувати готове приміщення.

Обладнання

Для вашої автомийки вам знадобиться спеціальне обладнання:

·  Апарат високого тиску для подачі води на один пост. Його вартість від п'ятисот до тисячі трьохсот доларів;

·  Апарат високого тиску з підігрівом води. Його вартість від тисячі восьмисот до трьох тисяч доларів;

·  Система очищення використаної води. Її вартість від чотирьох тисяч восьмисот до шести тисяч шестисот доларів;

·  Миючий пилосос або пиловодовисмоктувач. Їх вартість від чотирьохсот до п'ятисот п'ятдесяти доларів;

·  Компресор. Його вартість від двохсот до двохсот п'ятдесяти доларів.

Також вам знадобляться різні витратні матеріали. Такі як шампуні, засоби для чищення двигуна, бампера, дисків, а також кошти хімчистки. На це у вас піде близько трьохсот доларів в місяць.

Додаткові послуги

Якщо ви вибираєте ручну автомийку для свого бізнесу, то врахуйте, що час обслуговування однієї машини становить приблизно п'ятнадцять-двадцять п'ять хвилин. Отже, господар автомобіля в цей час повинен щось робити. Найвигідніше для вас – це влаштувати при автомийці невелике кафе або просто кімнату відпочинку, де автовласник зможе дочекатися закінчення процедури його автомашини і трохи відпочити, а можливо і випити чашечку кави. Все це, звичайно, за рахунок закладу. Тим самим ви привернете більше клієнтів і отримаєте прибутку більше, навіть за умови безкоштовного кави.

Також, додаткові послуги можуть бути не тільки в наданні кімнати відпочинку, ви можете надавати інші послуги у вашому професійному середовищі, наприклад, проводити хімчистку салону автомобіля, мити двигуни, полірувати кузова автомобілів, полірувати і натирати салони, чорнити шини тощо.

Персонал

Краще всього вибирати тих працівників, які знаються в автомобілях. І другий критерій, який, швидше за все, є навіть більш важливим, це – акуратність і відповідальність працівника. Якщо ваша автомийка буде обслуговувати багато дорогих іномарок, то навіть невелика царапинка вийде вам «в копієчку».

Фінанси

Переходимо до цифр. Всім відомо, що є постійні витрати і одноразові. До постійних витрат ми відносимо заробітну плату робітникам, оплату оренди приміщення та витрати на витратні матеріали.

Поговоримо про витрати за місяць. Заробітна плата персоналу обійдеться приблизно в три-п'ять тисяч доларів. Вам знадобиться утилізувати використану воду, це коштує близько двохсот п'ятдесяти доларів. Комунальні послуги обійдуться у чотириста-п'ятсот доларів. Ну і найголовніше – оренда приміщення. Якщо ви орендуєте сто квадратних метрів, це буде коштувати близько двохсот доларів в місяць.

Висновки

Таким чином, автомийка – вигідний бізнес, але зі своїми нюансами. Складно знайти місце, але ось заробити авторитет і користуватися попитом простіше, так як, завдяки хорошим і сумлінним працівникам ви отримаєте хорошу репутацію, також вам в цьому допоможе той затишний сервіс, який ви можете надати клієнтам.